Lékařství


Co je to slepé střevo?

Dodatek je uzavřený-končil, úzká trubice, která se váže k cecum (První část tlustého střeva) jako červ. (Anatomický název dodatku, slepé střevo, znamená, červ-jako přídavek.) Vnitřní obložení slepého střeva produkuje malé množství hlenu, který protéká dodatek a do cecum. Stěně dodatek obsahuje lymfatické tkáně, která je součástí imunitního systému pro výrobu protilátek. Stejně jako zbytek tlustého střeva, stěně slepého střeva obsahuje také vrstvu svalu.

Co je to zánět slepého střeva?

Apendicitida je zánět slepého střeva. To je si myslel, že zánět slepého střeva začíná při otevírání z dodatku do cecum zablokován. Zablokování může být způsobeno stavět-up hustého hlenu v příloze nebo na stoličce, že vstoupí do slepé střevo od cecum. Hlenu nebo stolice ztvrdne, se stává rock-jako, a blokuje otevření. Tato skála se nazývá fecalith (doslovně, rock stolice). Jindy, lymfatická tkáň v dodatku může nabobtnat a zablokovat dodatek. Bakterie, které se obvykle nacházejí v dodatku pak začnou napadat (infikovat) stěně slepého střeva. Tělo reaguje na invazi montáž útok na bakterie, útok volal zánět. (Alternativní teorie o příčině apendicitidy je počáteční roztržku slepého střeva následuje šíření bakterií mimo dodatku.. Příčinou takového roztržka je nejasný, ale může se vztahovat na změny, které nastanou v lymfatické tkáně, které lemují stěny slepého střeva.)

Pokud se zánět a infekce šíří stěnou slepého střeva, Slepé střevo může prasknutí. Po prasknutí, Infekce se může rozšířit po celé břicho; však, obvykle je omezena na malou oblast kolem slepého střeva (tváření peri-appendiceal absces).

Někdy, Tělo je úspěšný v obsahující (“léčení”) apendicitida bez chirurgické léčby v případě, že infekce a průvodní zánět nešíří celé břicho. Zánět, bolest a příznaky mohou vymizet. To platí zejména u starších pacientů a při použití antibiotik. Pacienti pak mohou přijít k lékaři dlouho po epizodě apendicitidy s paušální nebo hmotnost v pravém podbřišku, které je vzhledem k jizvení, ke kterému dochází v průběhu léčení. Tato paušální by mohlo vyvolat podezření na rakovinu.