Lékařství


Jak se apendicitida diagnostikována?

Diagnóza začíná důkladnou historii a fyzikální vyšetření. Pacienti mají často zvýšené teplotě, a tam obvykle bude středně těžkou až těžkou bolestivost v pravém podbřišku, když lékař tlačí tam. Pokud se zánět rozšířil na peritoneum, tam je často odskočit něžnost. To znamená, že pokud lékař tlačí na břicho a pak rychle uvolní ruce, bolest se stane náhle, ale přechodně horší.

počet bílých krvinek

Bílých krvinek v krvi, obvykle se stává zvýšená s infekcí. V časné apendicitidy, před infekcí nastává, to může být normální, ale nejčastěji je zde alespoň mírné zvýšení dokonce brzy. Bohužel, apendicitida není jediná podmínka, která způsobuje zvýšení bílých krvinek. Téměř všechny infekce nebo zánětu může způsobit tento počet se abnormálně vysoké. Proto, zvýšený počet bílých krvinek samo o sobě nemůže být použit jako znamení apendicitidy.

Vyšetření moči

Analýza moči je mikroskopické vyšetření moči, který detekuje červené krvinky, bílých krvinek a bakterií v moči. Rozbor moči obvykle je abnormální, pokud tam je zánět nebo kameny v ledvinách nebo močového měchýře, které někdy mohou být zaměněny s zánět slepého střeva. Proto, abnormální moči naznačuje, že je problém ledvin nebo močového měchýře při normální moči je více charakteristický zánět slepého střeva.

Břicha X-Ray

Břišní x-ray může rozpoznat fecalith (kalené a způsoboval, hrachu-velký kus stolice, který blokuje otevření appendiceal) , které mohou být příčinou zánět slepého střeva. Toto platí zejména u dětí.

Ultrazvuk

Ultrazvuk je bezbolestná procedura, která využívá zvukových vln k identifikaci orgánů v těle. Ultrazvuk lze identifikovat rozšířené dodatek nebo absces. Nicméně, během zánět slepého střeva, Slepé střevo může být viděn pouze 50% pacientů. Proto, není vidět slepé střevo v průběhu ultrazvukového nevylučuje zánět slepého střeva. Ultrazvuk je také užitečná u žen, protože to může vyloučit přítomnost podmínek, při nichž vaječníků, vejcovodů a dělohy, který může napodobit zánět slepého střeva.

Iriografie

Iriografie je x-ray test, kde je kapalina barya vložen do tlustého střeva z konečníku vyplnit tlustého střeva. Tento test může, občas, ukázat dojem na tlustého střeva v oblasti slepého střeva, kdy zánětu z přilehlých zánětu tlustého střeva se dotýká. Iriografie také může vyloučit jiné střevní potíže, které napodobují zánět slepého střeva, choroby např. Crohnova.

CT

U pacientů, kteří nejsou těhotné, CT v oblasti slepého střeva je užitečné při diagnostice apendicitidy a peri-appendiceal abscesy, jakož i na vyloučení jiných nemocí uvnitř břicha a pánve, který může napodobit zánět slepého střeva.

Laparoskopie

Laparoskopie je chirurgický zákrok, při kterém je malý fiberoptic trubice s kamerou se vloží do břicha přes malý defekt provádí na břišní stěnu. Laparoskopie umožňuje přímý pohled na slepé střevo stejně jako jiné břišní a pánevní orgány. Pokud se zjistí, apendicitida, zanícené slepé střevo může být odstraněna současně. Nevýhodou laparoskopie ve srovnání s ultrazvukem a CT vyšetření je, že vyžaduje celkovou anestézií.

Tam je žádný test, který bude diagnostikovat zánět slepého střeva s jistotou. Proto, přístup k podezření na zánět slepého střeva může zahrnovat období pozorování, testy, jak již bylo výše zmíněno, nebo chirurgický zákrok.