Medicina


Kaip maisto alergijos diagnozuota?

Diagnozuoti alergiją maistui, gydytoju turi nuspręsti, ar pacientas, darantį neigiamą reakciją į konkrečias maisto produktų. Gydytojas daro tai su išsamia istorija gali padėti iš paciento įvertinimas, paciento mitybos dienoraštis, arba pašalinimo dieta. Jis vėliau patvirtina diagnozuoti daugiau objektyvių odos testai, kraujo tyrimai, arba maisto problemos.

Istorija: Istorija paprastai yra svarbiausias diagnostikos įrankis, diagnozuojant alergiją maistui. Gydytojas interviu pacientui nustatyti, ar faktai atitinka maisto alergijos. Gydytojas gali paprašyti atsakyti į šiuos klausimus:

* Kokia buvo reakcija laikas? Ar reakcija nagi greitai, paprastai per valandą po valgio maisto?

* Buvo gydyti nuo alergijos sėkmingai? Pavyzdžiui, jei dilgėlinė atsiranda alergija maistui, antihistamininiai preparatai turi palengvinti jų.

* Ar reakcija visada asocijuojasi su tam tikrų maisto?

* Ar kas nors gauti nedarbingumo? Pavyzdžiui, jeigu asmuo valgyti žuvis užteršta histamino, visiems, kurie valgė žuvį, turėtų būti ligos. Be alerginė reakcija, tačiau, tik asmuo alergiškas žuvų suserga.

* Kiek pacientų valgyti prieš patiria reakcija? Atsižvelgiant į paciento reakcijos sunkumo, kartais susijęs su įtariamojo suvalgyto maisto kiekis.

* Kaip buvo paruoštą maistą? Kai kurie žmonės turės smurtinio alerginė reakcija tik žalia arba ne visai išvirta žuvis. Gerai išvirti žuvies naikina tas žuvis alergenų, su kuriais jie reaguoja, kad jie tada gali valgyti be jokių alerginių reakcijų.

* Buvo ir kitų maisto produktų valgyti tuo pačiu metu kaip maisto produktų, kurie sukelia alerginę reakciją? Riebus maistas gali stabdyti virškinimą ir taip vilkinti alerginės reakcijos pasireiškimo.

Mitybos dienoraštis: Kartais, istorija tik negali nustatyti diagnozės. Tokiu atveju, gydytojas gali paprašyti, kad pacientas nuolat kiekvieno valgio turinio įrašas ir ar reakcijos, kurios atitiktų alergijos. Mitybos dienoraštis suteikia daugiau informacijos nei žodinės istorijos, taip, kad gydytojas ir pacientas gali geriau nustatyti, ar yra dėsningas ryšis tarp maisto ir alerginės reakcijos.

Panaikinimo dieta: Kitas žingsnis, kad kai kurie gydytojai naudoti pašalinimo dieta. Pagal gydytojo kryptis, pacientas negali valgyti maisto įtariamas sukelti alergiją, pavyzdžiui, kiaušiniai, ir jų pakaitalai, kitas maisto, šiuo atveju, kitos baltymų šaltinis. Jei pacientui pašalina maisto, simptomai išnyksta, gydytojas beveik visada galima padaryti maisto alergija. Jei pacientas vėl valgyti maisto (dar gydytojo kryptis) ir simptomai grįžti, šia tvarka patvirtina diagnozę. Pacientas neturėtų atnaujinti valgyti maisto, tačiau, jeigu alerginė reakcija buvo sunkus, nes tai vėl problema yra pernelyg rizikinga. Šis metodas taip pat netinka, jei alerginių reakcijų retai.

Jei paciento istorija, mitybos dienoraštis, arba pašalinimo dietą teigia, kad konkrečių maisto alergijos gali, gydytojas tada bus naudoti bandymai, pavyzdžiui, odos testai, kraujo tyrimai, ir maisto problema, kurios gali objektyviau patvirtinti alerginės reakcijos į maistą.

Odos tyrimai: Be įbrėžimams, odos testas, skiesti ekstraktas įtariamas maistas išleistas dėl dilbio ar nugaros oda. Ši odos dalį tada yra subraižyti su adata ir stebėti patinimas ar paraudimas, kuris reikštų vietos alerginė reakcija į maisto produktus. Teigiamą nulio testas parodo, kad pacientas IgE antikūnų, specifiškų maisto bandomi odos putliųjų ląstelių. Odos tyrimai greitai, paprastas, ir gana saugus.

Asmuo gali turėti teigiamos odos testas maisto alergenų, however, be patiria alerginės reakcijos, kad maisto produktas. Gydytojas diagnozuoja alergija maistui tik tuomet, kai pacientas turi teigiamą odos testą su konkrečiu alergenu, ir istorija rodo, alerginė reakcija į tą patį maistą. Kai labai alergiškiems tačiaums, however, ypač jei jie buvo anafilaksinės reakcijos, odos tyrimai turėtų būti atlikti, nes jie gali išprovokuoti kitą pavojingą reakciją,. Odos tyrimai taip pat negali būti daroma pacientų su didelėmis egzema.

Kraujo tyrimai: Tais atvejais, jei odos tyrimus, negali būti daroma, gydytojas gali naudoti kraujo tyrimus, tokius kaip rast ir IFA. Šie bandymai priemonė maisto specifinio IgE antikūnams nustatyti pacientų kraujo, bet jie kainuoja daugiau nei odos testai, ir rezultatai nėra iš karto. Kaip teigiami odos testai, teigiamas kraujo tyrimus, kad tam tikros maisto alergijos diagnostikos tik tada, kai klinikinė istorija, yra suderinama.

Maisto problemos: Dvigubai aklu būdu maisto problema tapo aukso standarto tikslas alergijos tyrimai. (Kai kurie gydytojai norėčiau terminas dvigubai akli, o ne dvigubai aklų.) Šiame tyrime, įvairių maisto produktų, kai kurie, kaip įtariama, siekiant paskatinti alergiją, dedami į atskiras matinio kapsulės. Ir pacientas, ir gydytojas yra aklas, taip, kad nė vienas iš jų nežino, kurie kapsulėse yra įtariamas alergenų. (Kapsulės yra parengtas kita medicinos darbuotojas.) Pacientas išgėrė kapsulė ir gydytojas tada pastebi, ar alerginė reakcija. Šis procesas kartojamas su kiekviena kapsulė. Taip, maisto bandyti gali būti paslėptos kitos rūšies maistui, kurio asmuo nėra alergiškas.

Maisto iššūkis privalumas yra tai, kad jei pacientas alerginė reakcija tik įtariama, maisto produktų ir ne su kitais maisto išbandyti, Maisto alergija yra patvirtinama diagnozė. Kaip ir vėl problema po pašalinimo dietą ir odos testai, however, asmens, turinčio sunkios reakcijos istorija nebūtų bandomi su maisto problema, nes, siekiant paskatinti kitus sunki reakcija pavojaus. Papildomai, Ši procedūra yra brangi, nes ji yra sudėtinga ir reikalauja daug laiko, ypač pacientams, kuriems yra daug maisto alergijos. Toks kriterijus taip pat turi būti atliekamas pagal atidžiai prižiūrint gydytojui. Todėl, dvigubai aklu būdu maisto problemos yra daroma retai,. Jie padarė dažniausiai, however, kai gydtačiaunori gauti įrodymų, kurie patvirtintų įtarimus, kad paciento ligos simptomai yra ne dėl maisto alergijos. Tada, papildomos pastangos gali būti nukreiptos rasti tikroji priežastis paciento simptomus.