Medicina


Kaip apendicitas gydytų?

Kai apendicito diagnozė, apendektomija paprastai atliekama. Antibiotikai beveik visada yra prasidėjęs prieš operaciją ir kuo greičiau apendicitas yra įtariamas.

Yra nedidelė grupė pacientų, kuriems uždegimas ir infekcija apendicitas išlieka lengvi ir lokalizuota į nedidelį plotą. Įstaiga gali ne tik apimti uždegimo ir infekcijos, bet ją išspręsti, taip pat. Šie pacientai paprastai nėra labai blogai, ir gerinti per keletą dienų stebėjimo. Šis apendicitas tipas yra vadinamas “tik apendicitas” ir gali būti gydomi antibiotikais vien. Priedėlis gali arba negali būti pašalintos, kad vėliau būtų.

Kartais, asmuo negali pamatyti savo gydytojui, kol apendicitas su plyšimas buvo pateikti keletą dienų ar net savaičių. Tokiu atveju, pūlinys paprastai sudarė, ir appendiceal perforacija gali būti uždaryta per. Jei pūlinys yra mažas, iš pradžių ji gali būti gydomi antibiotikais; tačiau, pūlinys paprastai reikia drenažo. Nutekėjimo paprastai yra įterpiamas su ultragarsu ar KT pagalba nuskaityti, kad galėtų nustatyti tikslią vietą, pūlinys. Priedas yra pašalintas keletą savaičių ar mėnesių po pūlinys buvo išspręsta. Tai vadinama intervalo apendektomija ir yra daroma siekiant išvengti antrosios atakos apendicitas.

Kaip apendektomija padaryti?

Per apendektomija, įpjovimas 2-3 cm ilgio daroma per odą ir pilvo sienelės sluoksnių iš priedėlio plotas. Chirurgas atvyksta į pilvą ir ieško priedėlis, paprastai yra dešiniajame apatiniame pilvo. Išnagrinėjęs apylinkėse priedėlyje būti tikri, kad jokių papildomų problemų būna, priedas yra pašalintas. Tai padaryta išlaisvinant nuo jo tvirtinimo priedėlis pilvo ir dvitaškis, pjovimo priedas iš storosios žarnos, ir siuvimo virš storojoje žarnoje skylė. Jei pūlinys yra pateikti, pūliai gali būti nusausinti, su drenažo (kaučiuko vamzdžiai) kad eiti nuo pūlinys ir išeina pro odą. Pilvo pjūvis tada yra uždarytas.

Naujesni metodai, pašalinant priedėlio apimti laparoscope naudoti. Laparoscope yra plonas teleskopas pridedamas prie vaizdo kamera, kuri leidžia chirurgui tikrinti pilvo viduje per mažas punkcija žaizda (vietoj didesnių pjūvis). Jei apendicitas yra nustatyta,, priedėlis gali būti pašalinta su specialiais instrumentais, kurie gali būti perduota į pilvą, kaip laparoscope, per mažas durtinių žaizdų. Iš laparoskopinė technika nauda apima mažiau pooperacinį skausmą (kadangi daug po operacijos skausmas ateina iš pjūviai) ir greičiau išieškoti. Papildomas privalumas laparoskopija yra tai, kad jis leidžia chirurgui pažvelgti į vidų pilvas aiškiai diagnozė tais atvejais, kai apendicito diagnozė kelia abejonių. Pavyzdžiui, laparoskopija yra ypač naudinga menstruacijos moterimis, kuriems iš kiaušidžių cistos plyšimas gali imituoti apendicitas.

Jei priedas yra ne plyšusi (Perforuota) ne operacijos metu, pacientas paprastai yra siunčiamas namo iš ligoninės į vieną ar dvi dienas. Pacientai, kurių priedėlis perforuotas paprastai yra sicker nei pacientams be perforacijos. Po operacijos, jų buvimo ligoninėje dažnai yra ilgalaikio (4-7 dienų), ypač jei peritonitas įvyko. Vartoti į veną antibiotikų atsižvelgiant į ligoninę kovoti su infekcija ir padėti spręsti pūlinys.

Retkarčiais, chirurgas gali rasti normalaus rodyti priedėlyje ir nėra kitų priežasčių dėl paciento problema. Tokiu atveju, chirurgas gali pašalinti priedėlis. Tokiais atvejais argumentai, kad geriau pašalinti normalaus esantis priedėlis nei praleisti, o ne gydyti atitinkamai pradžioje arba lengvas atveju apendicitas.