Medicina


Ūminis respiracinis distreso sindromas (ŪKSS)

Ūminis respiracinis distreso sindromas (ŪKSS) yra kvėpavimo nepakankamumas, gali pasireikšti sunkiai sergantys asmenys, su pagrindinėmis ligomis. Tai nėra konkrečios ligos. Užuot, tai gyvybei pavojinga būklė, kuri atsiranda, kai yra sunkus skysčių didėjimas tiek plaučius. Skysčio didėjimas neleidžia plaučius iš darbo tinkamai, tai yra, leidžiant deguonies perdavimas iš oro į organizmą ir anglies dioksido iš kūno į orą.

Be SRDS, smulkių kraujagyslių (kapiliarų) plaučiuose ar oro maišų (alveolių (al-VEE-Uhl akių)) yra pažeistos, nes infekcija, žalos, kraujo netekimas, arba įkvepiant žala. Skysčių nutekėjimas iš kraujagyslių į oro maišelių į plaučius. Nors kai kurios oro maišų užpildyti su skysčių, kiti žlugimo. Kai oro maišų žlugimo arba pasipildyti skysčių, plaučiai nebegali užpildyti tinkamai su oro ir plaučiai tampa standus. Be oro, patenkančio į plaučius tinkamai, deguonies kiekis kraujyje lašai. Kai tai vyksta, su SRDS asmeniui turi būti suteikta papildomai deguonies ir gali tekti iš kvėpavimo aparatas padėti.

Kvėpavimo nepakankamumas gali pasireikšti labai greitai po to, kai sąlyga prasideda. Jis gali būti tik 1 arba 2 dienų skysčio sukurti. Procesą, kuris sukelia SRDS gali tęstis savaites. Jei randai atsiranda, tai bus sunkiau patenka į plaučius imtis deguonies ir atsikratyti anglies dvideginio.

Per pastaruosius, tik apie 4 out of 10 žmonių, kurie sukūrė SRDS išgyveno. Tačiau šiandien, su gera priežiūra ligoninės intensyvios ar intensyviosios slaugos vienetas,išžmonių (apie 7 out of 10) su SRDS išgyventi. Nors daug žmonių, kurie išgyventi SRDS visiškai pasveiksta, kai maitintojo turėti ilgalaikę žalą jų plaučiai.