Medicina


Ką apie staigus širdies sustojimas ir jaunų?

Iš jaunų žmonių, staigi mirtis tai retas atvejis, bet kadangi ji dažnai sukelia dalyvaujančių žmonių atletika, atvejais dažnai pranešama spaudoje. Dažniausia priežastis yra hipertrofinė kardiomiopatija (hipertrofija = augti neįprastai dideli + kardio = širdies + miopatija = ligoti raumenų). Ši liga dažnai paveldimas, ir skilvelio sienos yra didesni, nei jie turėtų būti. Tai daro siurbimo kamera širdies mažesnių, ir širdis turi dirbti sunkiau pumpuoti kraują iš širdies. Taip pat, sutirštės raumenų susiaurina erdvę kraujo tekėjimas per aortos vožtuvą ir likusios kūno. Fizinio krūvio metu, šis sumažėjęs kraujo srautas gali dirginti širdies raumens pati ir sukelti skilvelių virpėjimas, žlugimas, ir staigi mirtis.

Anomali vainikinių arterijų taip pat gali sukelti staigią mirtį jaunas. Širdis raumenų pats, ir kaip bet raumenų, reikia kraujo tiekimas tiekti deguonį, kad ji veikia. Paprastai, vainikinių arterijų guli ant širdies paviršiaus. Anomali arterijų pasinerti į širdies raumens pats ir gali būti sukėlusios užsikimšusios kai širdies raumenį supanti neįprastai pateikti arterijos išspaudžia agresyviai, kaip su pratimais, išjungimas kraujo pritekėjimas į dalis širdies. Tai erzina elektros sistemos ir gali sukelti skilvelių virpėjimą ir staigi mirtis.

Pasirengimo dalyvauti sporto fizinis patikrinimas yra naudingas įrankis ekrano vaikams ir paaugliams jų riziką staiga sustojus širdžiai.

Commotio CORDIS situaciją, kurioje širdies sustoja, kai krūtinės nukentėjo objektą. Naujienos istorijas kartais pranešimą beisbolo žaidėjų, kurie nukentėjo į krūtinę kamuolys ir žlugimo, nes jų širdis nustoja plakti. Širdies sėdi už krūtinkaulio, ir elektros sistema gali būti trumpas jungimas, kai tiesioginis smūgis būtų tvarus,.