Medicina


Ar staigus širdies sustojimas būti užkirstas kelias?

Mirtis yra geriausia gydyti prevencija. Dauguma staigi mirtis yra susiję su širdies liga, todėl rizikos gyventojų dalis tebėra vyrų vyresnių nei 40 metų amžiaus, kurie rūkyti, turi aukštą kraujo spaudimą, ir cukriniu diabetu (rizikos veiksnių, širdies priepuolis). Kita rizika yra sinkopė (alpimas ar sąmonės netekimas) ir žinoma širdies liga.

Sinkopė, arba sąmonės praradimas, yra reikšmingas rizikos veiksnys staigi mirtis. Nors kai kurie artimųjų iš priežasčių yra gerybiniai, visada yra susirūpinęs, kad priežastis buvo sutrikęs širdies ritmas, kad vėliau spontaniškai pataisymais. Baimė, kad kitas epizodas bus staigus širdies sustojimas. Priklausomai nuo sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas įtarimas remiantis paciento istorija, medicininė apžiūra, laboratorinių tyrimų, ir EKG, sveikatos priežiūros specialistas gali rekomenduoti stacionare arba ambulatorinėmis širdies stebėjimo, pabandyti surasti, kad raktas ar artimųjų iš lėmė mirtinas širdies ritmo. Deja, potencialiai įtarti ritmą negali pasikartoti ir, priklausomai nuo situacijos, pailginto ambulatorinės priežiūros ilgalaikio savaites ir mėnesius, gali prireikti. Naudoti electrophysiologic tyrimai gali padėti identifikuoti didelės rizikos pacientams (elektros būdai susiejami naudojant metodus, panašius į širdies kateterizacija).

Žmonėms, kurie pateikia savo gydytoją, krūtinės skausmas,, nuošalyje nuo priėmimo diagnozė, stebėsenos ir širdies dažnį ir ritmą yra pabrėžiama. Žiūrėti žmonių, krūtinės skausmas ligoninėje tikslas yra užkirsti kelią staigiam širdies sustojimas.

Naudojant implantuojami defibriliatoriai didelės rizikos pacientams,, ypač tų, su ryškiai sumažėjo išstūmimo frakcijos gali sumažinti staigaus širdies sustojimo atvejų. Šie prietaisai yra įforminta iš krūtinės ląstos odą ir laidai, kurie pridedami prie širdies pati. Kai jie nustatyti skilvelių virpėjimas, šokas yra automatiškai siunčiamos į širdį, atkurti širdies ritmas ir išvengti staigios mirties.