Medicina


Įvadas gydyti aritmijos su abliacija

Abliacija naudojamas gydyti sutrikęs širdies ritmas, arba aritmijos. Aritmija ir kitų širdies ligą tipo bus nustatyta, ar abliacija gali būti atliekamas chirurginiu būdu arba ne chirurginiu būdu.

Ne chirurginio abliacija, naudojama daugeliui tipų aritmijų, yra atliekamas specialioje laboratorijoje vadinamas elektrofiziologija (EP) laboratorija. Per šį ne chirurginės procedūros kateteris yra įtraukiamas į tam tikroje srityje širdies. Speciali mašina nukreipia energiją per kateterį į mažus plotelius, širdies raumens, kuris sukelia nenormalus širdies ritmas. Ši energija “atjungimai” nuo neįprasto ritmo būdas. Jis taip pat gali būti naudojamas atjunkite elektros kelias tarp viršutinės kameros (Atria) ir apatinės kameros (skilvelių) iš širdies.

Chirurginės abliacijos procedūros naudojamos gydant prieširdžių virpėjimas gali būti “minimaliai invazinės” arba tradiciniu “atidaryti” chirurgijos ir gali būti derinamas su kitomis chirurginio gydymo, pvz šuntavimo operacija, vožtuvo remontas, arba vožtuvų protezavimo. Chirurginės abliacijos procedūros apima:

* Maze procedūra. Per šį tradicinį atviros širdies chirurginė procedūra,, chirurgas truputį sumažinti širdies nutraukti nenormalus impulsų laidumo ir tiesioginių normalus sinusinis impulsus keliauti į atrioventrikulinio mazgo (AV mazgo) nes jie paprastai turėtų. Kai širdis gydo, rando audinio formas bei nenormalus elektros impulsai blokuojami, važiuojančioms per širdies.
* Minimaliai invazinė chirurginė abliacija. Skirtingai nuo tradicinių širdies operacijos, nėra didelės krūtinės sienos pjūvį ir širdis nėra sustabdytas. Šie būdai panaudoti mažesnių pjūviai ir endoskopų (mažas, apšviesta priemonės, turinčios kameros).
* Kartą Maze procedūra. Chirurgas naudoja specialų kateterį siekti energijos, kuri sukuria kontroliuojamos pakitimų širdies ir galiausiai Scar Tissue. Šis rando audinį blokai nenormalus elektros impulsus iš vykdomas per širdį ir skatina normalus laidumo impulsų per tinkamą kelią. Vienas iš keturių energijos šaltiniai gali būti naudojami siekiant sukurti randus: radiodažninės, mikrobangų krosnelė, lazeris, arba cryothermy (šalčio). Kartą Maze procedūra apima vieną pjūvį iš kairiojo prieširdžio.