Medicina


Kaip veikia aterosklerozės sukelti ligą?

Yra du būdai, aterosklerozės priežastis ligos; 1) aterosklerozė gali apriboti susiaurinti arterijas gebėjimas padidinti tiekimo kraujo ir deguonies į audinius laikotarpiu padidėjo deguonies poreikis, pavyzdžiui, per fizinio krūvio metu, arba 2) pilnas obstrukcija arterijoje vertinimas trombas ar embolija (trombas ir embolija yra formų kraujo krešulių; žr. toliau) todėl audinių nekrozė (mirties audinio). Fizinio krūvio metu krūtinės anginos ir protarpinis šlubumas yra du pavyzdžiai, nepakankamai pristatymo kraujo ir deguonies susitikti audinių paklausa; kadangi insulto ir miokardo infarkto pavyzdžiai mirties audinio, kurį sukelia visiškai arterijų obstrukcija kraujo krešulių.

Yra daug panašumų tarp vainikinių arterijų ligų (aterosklerozė, susiję su širdies arterijų) ir periferinių arterijų liga. Pavyzdžiui, pacientams, sergantiems fizinio krūvio krūtinės angina paprastai nesukelia jokių simptomų ramybės. Bet per fizinio krūvio metu kritiškai sumažėjo vainikinių arterijų nesugeba padidindamas kraujo ir deguonies pristatymo, siekiant įgyvendinti padidintus deguonies poreikius širdies raumenys. Trūksta kraujo ir deguonies sukelia krūtinės skausmą, (fizinio krūvio metu krūtinės anginos). Fizinio krūvio krūtinės angina paprastai sustoja, kai pacientas stovi. Pacientams, sergantiems protarpinis šlubumas, sumažėjo arterijų apatinių galūnių (pavyzdžiui, sumažėjo arterijos kirkšnį) negali padidinti kraujo ir deguonies pristatymo į blauzdos raumenys per pėsčiųjų. Šios pacientų skausmas blauzdos raumenys, kurie bus tik praeina po poilsio.

Sergantiems nestabilia krūtinės angina yra kritiškai sumažėjo vainikinių arterijų kad negali užtikrinti pakankamai kraujo ir deguonies į širdies raumenį net poilsio. Šie pacientai turi krūtinės skausmas ramybėje ir yra neišvengiamas pavojus susirgti širdies priepuoliai. Pacientus, sergančius sunkiu arterijos okliuzija kojose gali kurti poilsio skausmas (paprastai kojose). Poilsio skausmas yra toks stiprus okliuzija, kad nėra pakankamai kraujo pritekėjimas į kojas net poilsio. Jie yra ne rizika susirgti pėdų opos, gangrena.

Kai arterijos yra susiaurintas kaip aterosklerozės rezultatas, kraujas linkęs krešėti į susiaurinta sritis, formavimo vadinamasis trombas (Val trombų). Kartais gabalai trombų aplaužyti ir kelionės į kraujotaką, kol jie yra gaudomi spąstais siauresnės prasmės arterijų, po kurios jie negali perkelti. Trombas arba gabalas trombas, kuris keliauja į kitą tašką, vadinama Embolija (pleuros embolija). Trombai ir embolija gali sukelti staigus ir visiškas arterijos užsikimšimas, todėl audinių nekrozė (mirties audinio).

Pavyzdžiui, pilnas užsikimšimas vainikinių arterijų pagal trombas sukelia širdies priepuolis, o pilnas užsikimšimas miego ar smegenų arterijų sukelia išeminio insulto. Embolija kilmės forma aterosklerozės aortos (pagrindinė arterija teikiant kraujo kūno) gali trukdyti mažas arterijų kojų, todėl sudėtinga ir mėlyna (pamėlusios) pirštai, pėdų opos, ir net gangrena.