Medicina


Kokios yra komplikacijos, periferinių arterijų liga?

Retais atvejais, sumažėjo apyvartoje galūnių charakteristika periferinių arterijų liga gali sukelti atviros opos, kad negyja, opos, gangrena, ar kitų sužalojimų į galūnes. Šios sritys, kurios negauna pakankamai kraujo tekėjimą, taip pat labiau linkę plėtoti infekcijos, ir, kraštutiniais atvejais, amputacija gali būti reikalinga.

Kokios yra kitų priežasčių, periferinių kraujagyslių ligų?

Tikras sąlygas, pavyzdžiui, vaskulitas (uždegimas kraujagyslės, pasitaikantį kaip pirminė sąlyga arba yra susiję su jungiamojo audinio ligų, tokių kaip raudonoji) gali pakenkti kraujagysles visame organizme. Traumos į kraujagysles (nuo nelaimingų atsitikimų pvz auto įvykių ar sporto traumų), kraujo krešėjimo sutrikimai, ir žalą kraujagysles operacijos metu taip pat gali sukelti audinių išemija.

Audinių išemijos taip pat gali pasireikšti aterosklerozės ar kitų sutrikimų, arterijų nėra. Vienas iš pavyzdžių būklė, kai kraujagyslėse patys nėra pažeisti, yra Raynaud liga, kuris, kaip manoma atsirasti dėl spazmai kraujagyslėse pareikštas dėl streso, tabako rūkymas, ar šaltoje aplinkoje.

Nuo aterosklerozės iš periferinių arterijų (PAD) yra iki šiol dažniausia periferinių kraujagyslių liga, Šio straipsnio poilsio dėmesys nuo periferinių arterijų liga.