Medicina


Kaip periferinių arterijų liga diagnozuota?

Per medicininę apžiūrą, Jūsų gydytojas gali ieškoti požymių, kad rodo periferinių arterijų liga, įskaitant silpni ar net visai arterijos impulsų galūnių, konkrečių garsų (Pareikalautas triukšmo) kad galima išgirsti per arterijas su Stetoskopas, pokyčiai kraujo spaudimas į galūnes ramybės ir / ar fizinio krūvio metu (Kierat testas), ir odos spalva ir nagų pokyčiai dėl audinių išemija.

Be simptomų istorija ir fiziniai požymiai, periferinių arterijų liga aprašyta pirmiau, gydytojai gali naudoti vaizdavimo testus, periferinių arterijų ligos diagnozę. Šios vaizdo gavimo tyrimai apima:

* Doplerio ultragarso – Ultragarsas forma (matavimo aukšto dažnio garso bangas, kurios atsispindi nuo audinių) kurios gali aptikti ir matuoti kraujo tekėjimą. Doplerio ultragarso matuoti kraujo spaudimą už kelio ir čiurnos. Pacientams, sergantiems sunkiomis periferinių arterijų liga į kojas, kraujo spaudimas, kulkšnių, bus mažesnis nei kraujo spaudimą ginklų (žasto kraujospūdį). Kulkšnies-žasto indeksas (ABI) yra skaičius iš dalijant kulkšnies kraujospūdį žasto kraujospūdį. ABI iš .9 į 1.3 yra normalu, ABI mažiau nei 0.9 rodo, periferinių arterijų ligą arterijose kojose, ir ABI žemiau 0.5 Paprastai tai reiškia, sunkios arterinės sąkandis kojose.

* Duplex ultragarsinis – yra spalva padeda neinvazinis metodas tirti arterijų. Ultragarso davikliai gali būti pateikiami ant odos Overlying arterijas ir gali tiksliai nustatyti arterijos stenozė svetainėje, taip pat matuoti nematomos zonos laipsnis.

* Angiografija – Angiografija yra vaizdo gavimo tvarka studijuoti kraujagyslių panašus į vainikinių angiogramoje. Tai yra pats tiksliausias tyrimas siekiant nustatyti buvimo vietą(su) ir sunkumo arterijos okliuzija, taip pat užtikrinimo cirkuliacijos. Mažos tuščiavidurių plastiko vamzdžiai (kateteriai) yra pažangios nuo mažų odos dūrio metu kirkšnį (ar ranka), pagal X-ray "gaires, į aortos ir arterijų. Jodo priešingai “dažai,” švirkščiamas į arterijas, o rentgeno vaizdo registruojama. Angiogramoje suteikia gydytojas iš vietos nuotrauką ir sunkumas sumažėjo arterijos segmentų. Ši informacija yra svarbi padedant gydytojui pasirinkite pacientų arterijų angioplastikos arba chirurgijos apeiti (žr. toliau).

Kadangi rentgeno angiografija yra invazinė su galimo šalutinio poveikio (pvz žalą kraujagysles ir kontrasto dažų reakcijų), ji nėra naudojama pradiniam diagnozavimui atlikti periferinių arterijų liga. Jis naudojamas tik tada, kai yra sunkus periferinių arterijų ligos simptomus pacientas yra svarstoma angioplastika ar operacija. Įvairių vizualizavimo metodų skaičius buvo naudojamas angiografijos tyrimus, įskaitant rentgeno, magnetinio rezonanso (MRT), ir kompiuterinės tomografijos (CT) skenuoja.

* Magnetinio rezonanso tomografija (MRT) angiografija naudoja magnetizmas, radijo bangomis, ir kompiuterio gaminti vaizdus kūno struktūras ir išvengti rentgeno spindulių poveikio pranašumas.