Medicina


Angioplastikos – Periferinių kraujagyslių liga

Angioplastika yra ne chirurginė procedūra, kuri gali praplėsti sumažėjo arba blokuojami arterijos. Plonas vamzdelis (kateteris) yra įtraukiamas į arteriją kirkšnies ar rankos, ir pažangiosios iki susiaurėjimo srityje. Mažytė balionas dėl kateterio galo tada pripūstos Padidinti susiaurėjimas į arteriją. Ši procedūra taip pat dažnai atliekama siekiant išplėsti sumažėjo sričių vainikinės arterijos, kad kraujo tiekimas į širdies raumenį.

Kartais kateterį metodas yra naudojamas įterpti stento (Cilindrinis vielos tinklo vamzdžiai) į pažeistos srities arteriją, kad būtų išlaikyti arterijos atidaryti. Kitais atvejais, trombolizinių vaistų (vaistus, kad ištirptų kraujo krešulių) gali būti pristatomas į blokuojamų plotas per kateterį.

Angioplastikos nereikalauja bendrąją nejautrą ir gali būti atliekamas intervencinės radiologijos., kardiologas, arba kraujagyslių chirurgas. Paprastai, vietinių anestetikų ne iš kateterio įkišimo srityje ir švelnus raminamasis būtų suteikta. Pagrindinės komplikacijos angioplastika yra reti, tačiau gali atsirasti. Tai apima žalą arterijos arba kraujo krešulio, pernelyg didelio kraujavimo iš kateterio įkišimo vietoje, ir staiga laivo uždarymas (užsikirsti apdorotą teritoriją, atsiradusius per 24 valandas nuo procedūros).

Nepaisant šių pavojų, Bendras komplikacijų yra mažas ir angioplastikos naudą (ne bendrosios anestezijos, ne chirurginės incizija, ir galimybės sugrįžti į įprastą veiklą per porą dienų) nusveria riziką. Paprastai vienos nakties buvimo ligoninėje yra būtinas, kai angioplastika atliekama.

Angioplastika yra nurodyta, kada pacientas turi Claudication kad apribojimai savo veiklą ir nereaguos naudotis, vaistai, ir gyvensenos priemones. Dauguma gydytojų taip pat rekomenduojame angioplastika, kai liga yra labai sunki ir nėra židinio, lokalizuota susiaurėjimas, kuri yra prieinama per kateterį. Jei pacientas yra labai sergu atlikti chirurginę operaciją ir sunkus išemijos (sumažėjusi deguonies) kad gali prarasti galūnių, angioplastika taip pat gali būti bandoma.

Kai kurie iš periferinių arterijų liga atvejų gali būti sunkiau gydyti pagal angioplastikos. Pavyzdžiui, užsikimšimui daug smulkiųjų kraujagyslių, kojų ar užsikimšimui labai mažų laivų, negali būti gydomas šiuo metodu,.

Cryoplasty yra naujesnė forma angioplastika, kurioje įšaldymas yra naudojamas atidaryti sumažėjo arterijos. Taikydami šią procedūrą, dėl kateterio balionėlio yra pripildyta skysčio azoto oksido, kuris sustingsta ir sunaikina stendai per arterijos.