Medicina


Periferinių kraujagyslių liga

* Sąvoka periferinių kraujagyslių ligos dažnai vartojamas periferinių arterijų liga (PAD), prasme susiaurėjimas arba okliuzija pagal aterosklerozinių plokštelių arterijos už širdies ir smegenų.

* Rizikos veiksniai periferinių arterijų liga apima padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje, diabetas, rūkymas, hipertenzija, neveiklumas, ir antsvorio ir nutukimo.

* Apie 5% žmonių per amžius 50 Manoma, kad kenčia nuo periferinių arterijų liga.

* Periferinių arterijų ligos simptomai priklauso nuo kur ir kiek užsikimšusios kraujagyslės. Dažniausias simptomas yra periferinių arterijų liga yra su pertrūkiais Claudication, pasireiškia skausmas (paprastai veršelis) kad atsiranda vaikštant ir išsisklaido ramybės.

* Gydytojai gali naudoti rentgenologinių vaizdavimo metodus, įskaitant Doplerio ultragarso, ir angiografijos į pagalbą periferinių arterijų ligai diagnozuoti.

* Periferinių arterijų ligos gali būti gydomi gyvensenos pakeitimus, vaistai, angioplastika ir susijusios procedūros, arba chirurgijos.

* Komplikacijos periferinių arterijų liga apima opos, kad negyja, opos, gangrena, ar infekcijų galūnių. Retais atvejais, amputacija gali būti reikalinga.

* Atsižvelgdama periferinių arterijų liga paprastai rodo arterijų liga potencialas dalyvauja vainikinių arterijų per smegenis.