Medicina


Kas yra artritas? Kas sukelia artritas?

Artritas yra bendras sutrikimas featuring uždegimas. Bendras yra organizmo sritis, kurioje du skirtingi kaulai patenkinti. Bendras funkcijas perkelti kūno dalių, sujungtų savo kaulus. Artritas pažodžiui reiškia uždegimas vieno ar kelių sąnarių.

Artritas dažnai lydi sąnarių skausmai. Sąnarių skausmas yra nurodytas kaip artralgija.

Yra daug rūšių artritas (apie 100 nustatyta, ir jų skaičius nuolat auga). Tipų intervale nuo tos, kurios susijusios nusidėvėjimo kremzlės (pvz osteoartrito) tiems, susijusios su uždegimo atsiranda padidėjusį imuninės sistemos (tokiomis kaip reumatoidinis artritas). Kartu, įvairių tipų artritu sudaro labiausiai paplitusi lėtinė liga Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Artrito priežastis priklauso nuo artrito forma. Priežastys yra žalos (todėl osteoartrito), medžiagų apykaitos sutrikimai (pvz podagra ir pseudogout), paveldimų veiksnių, tiesioginis ir netiesioginis poveikis infekcijų (bakterinių ir virusinių), ir nepagrįsti imuninė sistema su autoimunitetas (pvz reumatoidiniu artritu ir sistemine raudonąja vilklige).

Artritas yra klasifikuojama kaip viena iš reumatinių ligų. Tai yra sąlygų, kurios skiriasi atskirų ligų, skirtingų savybių, procedūros, komplikacijos, ir prognozės. Jie yra panašūs tuo, kad jie turi tendenciją įtakos sąnariams, raumenys, raiščių, kremzlė, ir sausgyslių, ir daugelis jų gali paveikti kitas vidaus organas sritis.