Medicina


Artrito vaikystės (Nepilnamečių artritas, Nepilnamečių Reumatoidinis artritas)

Artritas vaikystėje? Ar ne todėl, kad tik senas žmogus liga?

Dauguma laypeople ir daugelis gydytojų nesugeba suprasti, kad vaikams artritas yra. Dėl nukentėjusių vaikų ir jų šeimų, švietimo apie sąlyga yra būtina. Daugelis vaikų kenčia mėnesius ar metus iki artrito diagnostika yra mintis ir tinkamas gydymas prasidėjo. Bet problema nesibaigia. Vaikai su artritu dažnai patiria sunkumų, nes jų mokytojų ir mokyklos draugais nesupranta, kad vaikai galėtų plėtoti artritas. Jie neturi idėjos, ką galima tikėtis iš su artritu vaikas ar apie ligos pobūdį. Dėl to, kai vaikas pagaliau diagnozuota artritas, šeimos gali būti pasakyta, tiesiog juos į vežimėlį, nes “nieko negalima padaryti.” Tai visiškai neteisinga!

Kaip dažnai yra artritas vaikams?

Artritas serga vienas vaikas per 1,000 tam tikrais metais. Laimei, Daugumoje iš šių atvejų yra silpnas. Tačiau, maždaug vienas vaikas per 10,000 turės daugiau sunkaus artrito, kad ne tik neišnyks. Daug vaikų, kas vadinama ūminiu uždegiminis artritas po virusinės ar bakterinės infekcijos. Tai artritas yra dažnai gana sunki trumpą laiką, tačiau paprastai išnyksta per kelias savaites ar mėnesius. Nepilnamečių reumatoidiniu artritu (JRA) yra labiausiai paplitęs tipas artritas, kuris išlieka keletą mėnesių ar metų laiko. Nepilnamečių reumatoidiniu artritu, taip pat dabar vadinama nepilnamečių artritas ar nepilnamečių artritas dėl nežinomų priežasčių (jaunatvinis idiopatinis artritas).

Kokie požymiai, simptomai, ir gydymo įvairių formų nepilnamečių reumatoidiniu artritu?

Yra trys pagrindinės formos nepilnamečių reumatoidiniu artritu (JRA), kurios klasifikuojamos pagal tai, kaip jie pradeda. Šios formos yra pauciarticular (prieš mažiau nei keturis sąnarių įtakos), poliartritu (keturių arba daugiau sąnarių įtakos), ir sisteminio pradžią (uždegimas sąnariams su aukštos karštligės ir bėrimas).