Medicina


Sisteminis prasidėjusią nepilnamečių reumatoidiniu artritu

Dažnai sunkiausia forma nepilnamečių reumatoidiniu artritu, yra sisteminio pradžią JRA, taip pat žinomas kaip Still liga. Šis nepilnamečių reumatoidiniu artritu forma prasideda aukštos karštligės ir bėrimas. Labai svarbu į šį nustatymą norėdami įsitikinti, kad pacientas tikrai turi sisteminę prasidėjusią nepilnamečių reumatoidiniu artritu, o ne kita sąlyga, pvz infekcija. Vienas iš svarbiausių išvadų yra ta, kad karščiavimas praeina bent dalis kiekvieną dieną kas nors sisteminio prasidėjusią nepilnamečių reumatoidiniu artritu. Paprastai maro yra didelė vieną ar du kartus per dieną. Anuomet, vaikas atrodo labai serga ir nenori būti padaryta žala, bet kai maro krinta į normalų vėl, jie atrodyti ir jaustis geriau. Kartais jis eina visiškai toli ir niekada ateina vėl. Kiti laikai, karštligės ir bėrimas išnyksta, bet artritas progresuoja laikui bėgant ir gali būti labai sunkus. Šis nepilnamečių reumatoidiniu artritu forma gali apimti vidaus organai ir retai “gyvybei” liga.

Gydymas sisteminis-pasireiškusia JRA nesteroidiniai priešuždegiminiai vaistų (NVNU, pavyzdžiui, ibuprofeno ir naproksenas), hidroksichlorochinu (Plaquenil), kortizono vaistus (pavyzdžiui, prednizolonas ir prednizoloną), metotreksato, ir atsparių ligos, anakinros (Kineret). Kai kurie tyrimai parodė, kad talidomido gali būti veiksminga gydyti vaikus su sisteminio prasidėjusią JRA.

Kokios yra kitokia artritu, kurie gali turėti įtakos vaikų?

Yra keletas kitų formų artritai, kurie gali turėti įtakos vaikų ir paauglių, kurie gali būti laikomi atskirai nuo nepilnamečių reumatoidiniu artritu. Įdomu, šių dažniausiai įtakos vyresnio amžiaus vaikams (didesnis nei 8 metų) ir paaugliams, o tipiškas nepilnamečių reumatoidiniu artritu dažniausiai pasireiškia mažiems vaikams. Vienas iš jų yra paaugliai, kurie turi reumatoidinis faktorius teigiamas artritas dalyvaujant mažų sąnarių rankų ir kojų. Reumatoidinis faktorius yra kraujo tyrimo išvados, esantį dauguma suaugusiųjų, sergančių reumatoidiniu artritu, bet yra išvykęs į labiausiai vaikams JRA. Ji yra šioje grupėje, nes jie paprastai yra paaugliai, kurie suaugusių tipo reumatoidiniu artritu pradėti iš anksto. Kadangi jis pradeda anksti, tai labai jaudina grupė, ir šių vaikų reikia gydyti agresyviau. Dažnai jie turės visą artritas.

Kitas artritas forma, kuri yra bendra šios “vyresnio amžiaus” grupė spondiloartropatija. Tai ligų šeimoje, kurioje artritas yra tas pats, tačiau su tuo susijusios problemos yra labai skirtingi. Tipiškas išvados spondiloartropatijos yra ankstyvo įsitraukimo į klubų ir kitų stambiųjų sąnarių. Papildomai, Šių artrito formų yra linkę būti asimetriškos (viena kūno pusėje yra daugiau rimtai paveikti, nei kitų). Pagrindinė išvada yra ta, kad šie vaikai ne tik uždegimas, sąnarių, bet jie taip pat turi uždegimas vietose, kur audiniai pridėti į kaulus, pvz sausgyslių ir raiščių. Dažnai jie kulkšnies ar kulno skausmas dėl uždegimas, sausgyslių įterpiant į snukio. Kai Lengvais atvejais, sausgyslių uždegimas atsiranda be akivaizdžių patinę sąnariai.

Svarbu pripažinti spondiloartropatijomis kaip skiriasi nuo nepilnamečių reumatoidiniu artritu, nes optimalus gydymas, stebėsenos, ir rezultatas gali būti skirtingas. Papildomai, vienas turi atidžiai įrodymų kitų ligų, kurios gali būti susijusios su spondiloartropatijomis. Tai apima uždegiminė žarnų liga, psoriazės, reaktyvusis artritas, ir behcet sindromas. Labiausiai jaudina vaikų spondiloartropatijomis yra ŽLA B27 teigiamų vaikinams. Jie yra rizika susirgti ankilozuojantis spondilitas. Tačiau, Dauguma vaikų, sergančių spondiloartropatijomis nepirko pakankamai gerai. Apskritai, vaikams, kurie ŽLA B27 neigiamas ir neturi susijusios sąlygos, artritas yra labiau tikėtinos negu JRA ateina ir išeina kartą per metų laikotarpį, bet yra mažesnė tikimybė, kad bus labai sunkus ar žalingos. Deja, mes turime tik pripažino vaiko spondiloartropatijomis kaip “skirtingas” nuo vidurio 1970-ųjų, taigi nieko gero ilgalaikio stebėjimo duomenys yra dar.