Medicina


Kas sukelia osteoartritas?

Pirminis osteoartrito daugiausia yra susijusi su senėjimo. Su senėjimu, vandens kiekis kremzlės didėja, ir baltymų makiažas kremzlės išsigimsta. Ilgainiui, kremzlės pradeda peraugti iki lupimosi ar sudarančių nedidelę crevasses. Išsivysčiusios atvejais, yra visiškai prarastos kremzlės pagalvėlės tarp sąnarių kaulai. Pasikartojančios naudoti dėvėti sąnarių per metus gali dirginti ir sukelti uždegimą kremzlių, sukelianti sąnarių skausmą ir patinimą. Praradimas kremzlių pagalvėlės sukelia trintį tarp kaulų, todėl skausmas ir apriboti bendrą mobilumo. Uždegimas kremzlės taip pat gali skatinti naujų kaulų outgrowths (Spurs, taip pat vadinama osteophytes) formuoti aplink sąnarius. Osteoartritas retkarčiais gali atsirasti keli tos pačios šeimos, o tai reiškia, paveldimas (genetinis) pagrindas šios sąlygos.
Paprastas ir Arthritis joints Iliustracijos – Osteoartritas

Vidurinis osteoartrito sukelia kitos ligos ar būklės. Sąlygos, kurios gali sukelti prie antrinio osteoartrito įtraukti nutukimo, pakartotinė trauma ar operacija, bendrų struktūrų, nenormalus sąnarių gimus (įgimtos anomalijos), podagra, diabetas, ir kitų hormonų sutrikimai.

Nutukimas sukelia osteoartritas didinant mechaninio streso dėl kremzlių. Iš tikrųjų, šalia senėjimo, nutukimas yra galingiausias rizikos veiksnys osteoartrito iš kelio. Ankstyvoje kūrimo osteoartrito ir tarp masės apdaila kelio Manoma, kad iš dalies dėl didelio jų kūno svorio. Pakartotinas traumos bendrų audinių (raiščių, kaulai, ir kremzlių) Manoma, kad sukelti ankstyvą osteoartrito Kelio į futbolo žaidėjai. Įdomu, tyrimai nebuvo rasta padidėjusi rizika osteoartrito ilgų distancijų bėgikai.

Crystal indėlių kremzlės gali sukelti kremzlės degeneracija ir uždegimas. Šlapimo rūgšties kristalai sukelti artrito podagra, o kalcio pirofosfatas kristalai sukelti artrito pseudogout.

Kai kurie žmonės gimsta su nenormaliai suformuota sąnarių (įgimtos anomalijos) kad yra pažeidžiamas mechaniniam nusidėvėjimui, sukelia ankstyvą degeneracija ir nuostolio bendras kremzlių. Osteoartritas ir klubo sąnarių paprastai susiję su struktūriniais pokyčiai šių sąnarių, kurie buvo pateikti nuo gimimo.

Pakaitinė hormonų sutrikimai, tokios kaip diabetas ir augimo hormono sutrikimai, taip pat yra susijusi su ankstyva kremzlių dėvėjimosi ir antrinio osteoartrito.