Medicina


Kaip yra osteoartritas diagnozuota?

Nėra kraujo tyrimas dėl osteoartrito diagnozės. Kraujo tyrimai atliekami siekiant atmesti ligas, kurios gali sukelti antrinio osteoartrito, taip pat neleisti kitiems artritu sąlygas, kurios gali imituoti osteoartrito.

Rentgeno spinduliai nukentėjo sąnarių gali pasiūlyti osteoartrito. Bendro rentgeno išvados dėl osteoartrito sumažėti bendras kremzlių, susiaurėjimas bendrą erdvę tarp gretimų kaulų, ir kaulų atšaka formavimas. Paprasta rentgeno tyrimai gali būti labai naudinga siekiant pašalinti kitų priežasčių, skausmas ypač dėl bendrų taip pat padeda priimti sprendimus, kada chirurgine intervencija, turėtų būti laikoma.

Arthrocentesis dažnai atliekama gydytojo kabinete. Per arthrocentesis, sterili adata naudojama pašalinti bendrą skysčių analizei. Bendra skysčių analizė yra naudinga išskyrus podagra, infekcija, ir kitos priežastys artritas. Išimti bendrą skysčių ir injekcijos kortikosteroidų į sąnarius per arthrocentesis gali padėti sumažinti skausmo, patinimas, ir uždegimas.

Artroskopija yra chirurginė technika, pagal kurią gydytojas įterpia peržiūrintys vamzdelį į bendrą erdvę. Anomalija ir žalos kremzlių ir raiščių galima aptikti ir kartais remontuoti per artroskopą. Jei pasiseks, pacientai gali susigrąžinti iš artroskopinės operacijos daug greičiau nei iš atviros bendros operacijos.

Pagaliau, išsamią analizę vieta, trukmė, ir pobūdį, bendras simptomus ir sąnarių išvaizda padeda gydytojui diagnozuoti osteoartrito. Bony plėtros sąnarius nuo atšaka formacija yra būdinga osteoartrito. Todėl, iš Heberden's mazgų buvimas, Bouchard's mazgai, ir bunions iš kojų gali nurodyti gydytojas osteoartrito diagnozės.