Medicina


Kokia yra osteoartrito gydymas?

Be svorio sumažinimo ir išvengti veiklos, kuri daro per didelio streso dėl bendro kremzlių, nėra specifinio gydymo sustabdyti kremzlės degeneracija ar remonto sugadintų kremzlės osteoartrito. Gydymo osteoartrito tikslas yra sumažinti sąnarių skausmą ir uždegimą, gerinant ir išlaikant sąnario funkcijos. Kai osteoartrito pacientams yra minimalus arba jokio skausmo ir negali reikalingas gydymas. Kiti gali gauti naudos iš konservatyvios priemonės, tokios kaip poilsio, naudotis, dietos kontrolės su svorio mažinimo, fizinių ir ergoterapija, ir mechaninės veiklos palaikymo prietaisai. Šios priemonės yra ypač svarbu, kai didelė, kūno svorį sąnarių dalyvauja, pvz klubų ar kelių. Iš tikrųjų, net nedidelės masės mažinimas gali padėti sumažinti simptomus, osteoartrito ir stambiųjų sąnarių, pvz kelių ir klubų. Vaistai, naudojami papildyti fizinio minėtų priemonių. Vaistai gali būti naudojami lokaliai, gerti, arba švirkščiamas į sąnarius sumažinti sąnarių uždegimas ir skausmas. Kai konservatyvus priemonėmis nepavyksta kontroliuoti skausmą ir pagerinti sąnarių funkciją, operacijos gali būti laikomos.

Poilsio gerklės sąnarių sumažina stresą dėl sąnarių ir mažina skausmą ir patinimą. Pacientams, kuriems yra prašoma tiesiog sumažinti intensyvumo ir / ar dažnumas veikla, kuri nuolat sukelia sąnarių skausmai.

Pratimai paprastai neturi pabloginti osteoartritu, kai atliekama tokio lygio, kuris nesukeltų sąnarių skausmai. Pratimai yra naudinga osteoartrito keliais būdais. Pirmas, jis stiprina raumenų paramos aplink sąnarius. Ji taip pat apsaugo sąnarius nuo “įšaldymo iki” ir pagerina ir išlaiko bendrą mobilumo. Pagaliau, jis padeda su svorio mažinimo ir skatina ištvermės. Taikant vietos šilumos prieš ir šalto pakuotėse po treniruotės gali padėti sumažinti skausmą ir uždegimą. Plaukimas yra ypač gerai tinka pacientams, sergantiems osteoartritu, nes ji leidžia pacientams pasinaudoti minimalų poveikį streso sąnariams. Kiti populiarūs pratimai apima pėsčiomis, stacionarių dviračių, ir šviesos svorio mokymo.

Fizinė terapeutas gali teikti paramą prietaisai, pvz įtvarai, vytelių, vaikštynės, ir petnešomis. Šie prietaisai gali būti naudinga sumažinti stresą dėl sąnarių. Darbo terapijos gali vertinti kasdienės veiklos poreikius ir pasiūlyti papildomus įtaisus, kurie gali padėti žmonėms darbe arba namuose. Pirštais įtvarai gali paremti atskirų sąnarių pirštų. Parafinas smuko, šilto vandens sugeria, ir nakties medvilninės pirštinės gali padėti palengvinti vertus simptomai. Stuburo simptomai gali pagerėti, kaklo apykaklė, juosmens korsetas, arba įmonė čiužinys, priklausomai nuo sričių dalyvauja.

Daugelyje sergančių osteoartritu, lengvas skausmas relievers pavyzdžiui, aspirinas ir acetaminofeno (Tylenol) gali pakakti gydymas. Tyrimai parodė, kad acetaminofeno pateiktas tinkamas dozės dažnai gali būti lygiai taip pat veiksmingi kaip recepto priešuždegiminiai vaistai mažinant skausmą osteoartrito iš kelio. Kadangi acetaminofeno turi mažiau virškinamojo trakto šalutinių poveikių nei NVNU, ypač tarp vyresnio amžiaus žmonių, acetaminofeno yra paprastai teikiama pirmenybė atsižvelgiant į pradinių vaistų pacientai, sergantys osteoartritu. Medicina atsipalaiduoti raumenų spazmas taip pat gali būti suteikta laikinai. Skausmą malšinančius kremai į odą per sąnarius galima suteikti atleidimą iš nepilnamečio artritu skausmas. Pavyzdžiai apima kapsaicinas (ArthriCare, Zostrix), salycin (Aspercreme), metilo salicilatas (Ben-Gay, Icy Hot), ir mentolis (Flexall).

Naujos procedūros apima priešuždegiminį losjonas, diklofenako (Voltaren gel) ir diklofenako pleistras (Flector Patch), kurios yra naudojamos osteoartrito skausmui.

Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo vaistai (NVNU) yra vaistų, kurie naudojami siekiant sumažinti skausmą ir uždegimą sąnariuose. Pavyzdžiai NVNU yra aspirinas (Ecotrin), ibuprofeno (Motrin), nabumetone (Relafen.), ir naproksenas (Naprosyn). Tai kartais galima naudoti NVNU, o ir tada nutraukti juos laiko be pasikartojančių simptomų, taip sumažinant šalutinį poveikį rizikos.

Dažniausias šalutinis poveikis vartojant NVNU įtraukti virškinimo sutrikimas, pvz skrandžio sutrikimų, cramping viduriavimas, opos, ir net kraujavimas. Šių ir kitų šalutinių reiškinių, padidina riziką senyviems. Naujesni NVNU, vadinamų COX-2 inhibitoriai buvo suprojektuota, kad turi mažiau toksiškumas skrandžio ir žarnyno. Dėl osteoartrito simptomai skiriasi ir gali būti su pertrūkiais, šie vaistai gali būti suteikta tik tada, kai sąnarių skausmai atsiranda arba prieš tokią veiklą, kuri tradiciškai pareikštas simptomai.

Kai kurie tyrimai, bet ne visi, parodė, kad alternatyvus būdas su maisto papildais, gliukozamino ir chondroitino gali palengvinti simptomus, skausmą ir sustingimą, kai kurie žmonės su osteoartritu. Šie papildai yra parduodamas vaistinėse ir sveikatos maisto produktų parduotuvėse be recepto, nors nėra informacijos apie produktų grynumą arba apie veikliosios medžiagos dozė tikrumo, nes jie nėra stebimi JAV. FDA. National Institutes of Health studijuoja gliukozamino ir chondroitino į osteoartrito gydymas. Jų pradinio tyrimų parodė tik nedidelę naudą mažinant skausmą tiems, kuriems sunkiausia osteoartrito. Tolesni tyrimai, Tikimasi, bus išaiškinti daugelį klausimų, susijusių su vartojimo, saugos, ir veiksmingumas šių produktų osteoartrito. Pacientai, vartojate kraują skystinančių turėtų būti atsargūs, kai atsižvelgiant chondroitino kaip jis gali padidinti kraujo retinimo ir sukelti pernelyg didelio kraujavimo. Žuvų taukų papildų buvo įrodyta, kad kai kurie anti-uždegiminių savybių, ir didinti mitybos žuvų įsiurbimo ir / arba atsižvelgiant žuvų taukų kapsulės (Omega-3 kapsulės) kartais gali sumažinti artrito uždegimas.

Nors burnos kortizono paprastai nėra naudojami gydant osteoartritu, kai injekuojamas tiesiai į uždegimo apimtus sąnarių, ji gali greitai sumažinti skausmą ir atkurti funkcija. Nuo pasikartojančių kortizono injekcijos gali būti žalingas audinių ir kaulų, jie skiriami pacientams, sergantiems ryškesni simptomai.

Dėl išliekantis skausmas yra sunkus uždegimas kelio, kad nereaguoja į svorio mažinimo, naudotis, ar vaistus, injekcijos hialurono rūgštis serija (Synvisc, Hyalgan) į bendrą kartais gali būti naudingas, ypač jei operacija nėra svarstomas. Šie produktai, atrodo, į darbą laikinai atkurti bendrą skysčių storis, leidžiančią geriau bendrą tepimo ir poveikis pajėgumų, ir galbūt tiesiogiai paveikti skausmo receptorių.

Chirurgija paprastai saugomos tiems osteoartrito, kad yra ypač sunkus ir nereaguoti į konservatorius gydymo pacientams. Artroskopija, aptartas pirmiau, gali būti naudinga, kai kremzlių ašaros yra įtariami. Osteotomijos yra kaulų šalinimo procedūrą, kuri gali padėti reorganizuoti kai deformacija atrinktiems pacientams,, paprastai tie, sergančių kelio sąnario ligų. Kai kuriais atvejais, labai išsigimė sąnariai yra geriausia gydyti sintezės (arthrodesis) ar pakeisti su dirbtinio bendras (endoprotezavimas). Iš viso klubo ir kelio sąnario endoprotezai yra dabar paprastai atliekamas bendruomenės ligoninėse visoje JAV. Tai gali duoti didžiulį skausmą ir pagerinti funkcija.