Medicina


Kas yra podagra? Kas yra hiperurikemijos?

Podagra yra liga, kuri atsiranda šlapimo rūgšties perteklių organizme. Šis šlapimo rūgšties perteklių veda į nedidelę kristalų uratų kad indėlių formavimo audiniuose įstaigos, ypač sąnarių. Kai kristalai, sąnarių, jis sukelia pasikartojančius išpuolius sąnarių uždegimas (artritas). Podagra yra laikoma lėtine ir progresuojanti liga,. Lėtinis podagra taip pat gali sukelti indėlių sunku gabalų, šlapimo rūgšties audiniuose, ypač ir aplink sąnarius ir gali sukelti sąnarių naikinimo, sumažėjusią inkstų funkciją, ir inkstų akmenų (inkstų akmenligės).

Podagra yra unikalus skirtumas laikomas viena iš dažniausiai registruojamos medicinos ligomis per visą istoriją. Tai dažnai susiję su paveldima anomalija organizmo gebėjimas apdoroti šlapimo rūgšties. Šlapimo rūgštis yra skilimo produktas purino, kurios yra daugelyje maisto produktų, mes valgome. Dirbant šlapimo rūgšties anomalija gali sukelti išpuolių skausminga artrito (podagros priepuolis), inkstų akmenys, ir užsikirsti inkstų filtravimo kanalėliai su šlapimo rūgšties kristalais, todėl inkstų nepakankamumas. Iš kitos pusės, kai kurie žmonės gali būti plėtojama tik padidėjęs šlapimo rūgšties kiekis (hiperurikemija) be apraiškas podagra, tokių kaip artritas ar inkstų ligomis;. Padidėjusio šlapimo rūgšties koncentracija kraujyje be simptomų būsena yra vadinama simptomų hiperurikemija. Besimptomis hiperurikemija manoma pirmtakas valstybei podagros plėtra. Sąvoka podagra reiškia liga, kurią sukelia šlapimo rūgšties perteklių organizme, todėl skausminga artrito priepuoliai ir indėliai gabalų, šlapimo rūgšties kristalai kūno audinių.

Podagros artritas paprastai yra labai skausminga atakos greitą sąnarių uždegimas. Sąnarių uždegimas yra nusodinamas indėliai, šlapimo rūgšties kristalai bendras skysčių (sinovijos skystį) ir bendrų pamušalas (sinovijos pamušalas). Intensyvaus sąnarių uždegimas atsiranda kaip imuninės sistemos reakcija, sukelia baltųjų kraujo ląstelių praryti šlapimo rūgšties kristalai ir cheminių pasiuntinių uždegimo bus išleistas, todėl skausmas, šilumos, ir paraudimas bendrų audinių. Kaip podagra progresuoja, iš podagrinio artrito priepuoliai paprastai atsiranda dažniau ir dažniau papildomų jungčių.

Kas yra paveiktas podagra?

Maždaug 5 milijonų žmonių JAV kenčia nuo podagros. (Ar žinote, kad niekas kitas, kaip Bendžaminas Franklinas buvo beprotiškai skausmingas podagros artritas?) Podagra yra devynis kartus dažniau nustatyta vyrams negu moterims. Jame vyrauja atakų vyrai po lytinio brendimo, su didžiausia amžius 75. Moterims, podagros priepuoliai dažniausiai pasireiškia po menopauzės.

Nors padidėjęs kraujyje, šlapimo rūgšties gali nurodyti, padidėjusi rizika podagra, tarp hiperurikemija ir podagra santykiai yra neaiški. Daugelis pacientų su hiperurikemija neišauga podagra (besimptomis hiperurikemija), o kai pakartotinai podagros priepuoliai pacientams normalus ar mažas šlapimo rūgšties kiekis. Iš tikrųjų, kraujyje, šlapimo rūgšties dažnai mažina metu ūminis priepuolis, podagros. Tarp vyrų gyventojų Jungtinėse Amerikos Valstijose, maždaug 10% turėti hiperurikemija. Tačiau, tik maža dalis tų su hiperurikemija tikrai plėtoti podagra.