Medicina


Kas yra podagra simptomai ir požymiai?

Mažųjų sąnarių ties didįjį pirštą bazė yra labiausiai paplitusi svetainėje ūminis podagros priepuolis artrito. Ūminis priepuolis podagrinio artrito ties didįjį pirštą bazė yra mediciniškai vadinama podagra. Kitos jungtys, kurie paprastai veikia įtraukti kulkšnių, kelio, riešų, pirštai, ir alkūnės. Ūminis podagros priepuoliai yra būdingas greitai prasidedanti skausmas paveikė bendrą po šiluma, patinimas, rausvo atspalvio, ir pažymėtas švelnumas. Švelnumas gali būti stiprus, kad net antklodė liesdami odą per užkrėstą bendro gali būti nepakeliamas. Pacientams gali išsivystyti maro ūmios podagros priepuoliai. Šie skausmingi priepuoliai paprastai praeina valandų ar dienų, su arba be medikamentų. Retais atvejais, priepuolis gali trukti savaites. Dauguma pacientų, su podagra patirsite užpuolimo artrito per metus.

Šlapimo rūgšties kristalai gali deponuoti nedideliame skysčiu užpildytas maišeliai (bursae) aplink sąnarius. Šie uratų kristalai gali kurstyti uždegimas bursae, todėl skausmas ir patinimas aplink sąnarius (būklė, vadinama Bursa). Retais atvejais, podagra lemia lėtinių tipo sąnarių uždegimas, kad imituoja reumatoidinį artritą.

Lėtiniu (tophaceous) podagra, Guzkowaty masių šlapimo rūgšties kristalai (tophi) indėlis į įvairių minkštųjų audinių kūno sričių. Nors jie dažniausiai aptinkami taip sunku mazgelių aplink pirštus, ties alkūnėmis patarimai, ausyse, ir aplink didįjį pirštą, tophi gumbelių gali būti rodomi bet kurioje kūno. Jie buvo pranešta apie netikėtą tokiose srityse kaip balso stygos arba (retai) net aplink nugaros smegenų. Kai tophi rodomi audiniai, podagra sąlyga yra manoma, kad tokia didelė perkrovos šlapimo rūgšties per kūną.