Medicina


Kaip podagros artritas diagnozuojamas?

Podagra yra įtariamas, kai pacientas ataskaitas atakų skausminga artrito istorija, ypač ties pirštais bazė. Kulkšnys ir keliai yra šalia dažniausiai dalyvauja sąnarių podagra. Podagra paprastai išpuolių vienas bendras vienu metu, o kiti artritas sąlygos, pvz sistemine raudonąja ir reumatoidiniu artritu, paprastai ataka kelis sąnarius tuo pačiu metu.

Patikimiausias tyrimas podagra yra rasti šlapimo rūgšties kristalai bendrą skysčio ėminį, gaunamas bendras siekis (arthrocentesis). Arthrocentesis yra bendrojoje įstaigoje tvarka atliekama taikant vietinę nejautrą. Steriliai, skysčio pašalinama (įsiurbimu) nuo uždegimo bendras Naudojant švirkštą ir adatą. Bendras skysčio analizuoti šlapimo rūgšties kristalai ir infekcijos. Blizgus, adata kaip šlapimo rūgšties kristalai yra geriausiai žiūrėti su specialiu poliarizacinių mikroskopu. Podagros diagnozę gali būti padaryta išvada, šių uratų kristalai iš medžiagų įsiurbimu iš tophi mazgelių ir Bursa skystis. Nors daugelis gydytojų gali padaryti tvarka, reumatologų specialistai, kurie yra ypač mokomi šio vertinimo.

Kartais, pacientams, sergantiems klasika istorija ir simptomai podagra gali būti sėkmingai gydomi ir prielaida, kad podagra neatliekant arthrocentesis. Tačiau, steigimo įmonė diagnostika vis dar yra geriau, nes kitos sąlygos, gali imituoti podagra. Tai apima kitai kristalų sukeltas artritas vadinamas pseudogout, psoriaziniu artritu, reumatoidinio artrito, ir net infekcijos bendras.

Rentgeno spinduliai kartais gali būti naudingas ir gali parodyti tophi kristalų indėlius ir kaulų pažeidimų dėl kartotinio seansų uždegimo rezultatas. Rentgeno spinduliai taip pat gali būti naudinga stebėti lėtine podagra poveikis sąnarių.