Medicina


Kas yra podagra gydymas?

Yra dvi pagrindines sąvokas būtina gydyti podagra. Pirmas, tai yra labai svarbu sustabdyti ūminio sąnarių uždegimas paveikti podagros artritas. Antra, svarbu atkreipti dėmesį į ilgalaikių valdymo ligos, siekiant ateityje išvengti podagros artritas atakų ir sumažinti podagros tophi kristalų sankaupos audinių.

Dėl ūmaus užpuolimo podagrinio artrito gydymas apima priemonių ir vaistų, kurie mažina uždegimą. Apsauga ateityje ūminio podagros priepuoliai yra lygiai taip pat svarbu, kaip gydyti ūmaus artrito. Apsauga nuo ūminio podagros apima palaikyti tinkamą skysčių, svorio mažinimo, mitybos pokyčius, sumažinti alkoholio vartojimą, ir vaistus sumažinti šlapimo rūgšties kiekį kraujyje (sumažinti hiperurikemija).

Palaikyti tinkamą skysčių padeda išvengti ūminio podagros priepuoliai. Pakankamai skysčių, taip pat sumažina inkstų akmenų susidarymo rizikos pacientai, sergantys podagra. Alkoholis yra žinoma, kad diuretiko poveikį, kuris gali prisidėti prie dehidratacijos ir nuosėdos ūminio podagros priepuoliai. Alkoholis taip pat gali turėti įtakos šlapimo rūgšties metabolizmas, sukelti hiperurikemiją. Todėl, alkoholio du pagrindiniai poveikio, pablogėti podagra, kliudydamas (lėtėja) šlapimo rūgšties išsiskyrimą iš inkstai, taip pat sukelia dehidrataciją, kurie abu prisideda prie šlapimo rūgšties kristalai kritulių, sąnarių.

Podagra dieta

Mitybos pokyčiai gali padėti sumažinti šlapimo rūgšties kiekį kraujyje. Kadangi purino cheminių medžiagų yra konvertuojamos pagal kūną į šlapimo rūgšties, purino turtingas maistas būtų išvengta. Pavyzdžiai maisto gausu purino įtraukti vėžiagyvių ir organų mėsos, pavyzdžiui, kepenų, smegenys, inkstai, ir kasa. Mokslininkai pranešė,, apskritai, kad mėsos arba jūros produktų vartojimas padidina podagros priepuolių riziką, o pieno produktų vartojimas atrodė sumažinti riziką. Baltymų arba purino daug daržovių vartojimas nebuvo susijęs su padidėjusia rizika podagra. Iš viso alkoholio vartojimas buvo stipriai susijęs su padidėjusia rizika podagra (alus ir alkoholiniai gėrimai buvo ypač svarbūs veiksniai,). Fruktozė iš kukurūzų sirupo nealkoholiniais gėrimais, taip pat padidina podagros riziką.

Svorio mažinimas gali būti naudingas mažinant pasikartojančių išpuolių podagros rizika. Tai geriausiai pasiekiama mažinant riebalus ir kalorijų, kartu su reguliarių aerobikos pratybų programa.