Medicina


Kas yra Laimo ligos? Kas sukelia Laimo ligą?

Laimo liga yra bakterinė liga, kurią sukelia bakterija vadinama “Spiroheta.” Jungtinėse Amerikos Valstijose, tikrasis pavadinimas bakterijos yra Borrelia burgdorferi. Europoje, kitos bakterijos, Borrelia afzelii, taip pat sukelia Laimo ligą. Tam tikros erkes rasti elnias uosto į jų skrandžiai bakterija. Laimo liga plinta per šių erkių kai jie Užkandote odos, kuri leidžia bakterija užkrėsti kūno. Laimo liga nėra užkrečiama nuo infekuoto asmens kitam. Laimo liga gali sukelti pakitimai odoje, sąnarių, širdis, ir nervų sistemos.

Kas yra Laimo ligos istorija?

Įdomu, liga tik pasirodė 1975 kai motinoms vaikų grupės, kurie gyveno netoli vienas nuo kito Laimo, Konektikutas, padaryti mokslininkai supranta, kad jų vaikai turėjo visi buvo diagnozuotas reumatoidinis artritas. Šis neįprastas grupė ligų, kurios atsirado “reumatoidinio” galų gale atvedė mokslininkus iš bakterijų sukelti vaikų būklės nustatymas, kas tuomet buvo vadinamas “Laimo liga” į 1982.

Erkės yra vežėjų Laimo bakterijų jų skrandžiai. Erkes ten yra vektoriai, kurie gali perduoti bakterija žmonėms su varnele įkandimas. Atvejų rajone liga, skaičius priklauso nuo erkių šiuo numeriu ir kaip dažnai erkių yra užsikrėtę šios bakterijos. Tam tikrose srityse, Niujorkas, kai Laimo liga yra bendras, daugiau nei pusė erkių yra užsikrėtę. Laimo liga buvo pranešta, dažniausiai į šiaurės rytų JAV, bet tai buvo pranešta visoms 50 teigiama,, taip pat Kinijos, Europoje, Japonija, Australija, bei jų dalys iš buvusios Sovietų Sąjungos. Jungtinėse Amerikos Valstijose, pirmiausiai tai yra sutartis į šiaurės rytus nuo Meino valstybes Maryland, į Minesota ir Viskonsino Midwest, ir Oregone ir Šiaurės Kalifornijos Vakarų.