Medicina


Kokie yra simptomai ir požymiai Laimo ligos?

Laimo liga pasireiškia įvairių sričių kūno, įvairaus laipsnio, kaip jis progresuoja. Vietoje, kur erkių įkandimų įstaiga, kur bakterija patenka per odą. Kaip bakterijų odoje nuo pirminio erkių įkandimas, infekcija sukelia plečia rausvai išbėrimas, dažnai susijęs su “į gripą panašūs” simptomai. Vėliau, jis gali sukelti sutrikimų, sąnarių, širdis, ir nervų sistemos.

Laimo liga yra mediciniškai aprašytas tris etapus, kaip: (1) anksti lokalizuota ligos odos uždegimas; (2) anksti platinama liga sergantiems širdies ir nervų sistemos dalyvavimas, įskaitant cikloplegija ir meningitas; ir (3) vėlai liga featuring motorinių ir sensorinių nervų pažeidimai ir galvos smegenų uždegimas, taip pat artritas.

Ankstyvame etape ligos, per kelias dienas į savaites nuo erkių įkandimas, aplink įkandimo odą išsivysto plečia žiedas unraised paraudimas. Čia gali būti išorinis žiedas šviesesnis paraudimas ir centrinės zonos kliringo, todėl “didinamuoju stiklu akių” išvaizda. Šis klasikinis pradinis bėrimas, vadinamas “eritema migrans” (anksčiau vadinta eritema chronicum migrans). Pacientai dažnai negali prisiminti erkių įkandimas (erkių gali būti toks mažas kaip laikotarpius šioje dalyje). Taip pat, jie negali būti nustatyti bėrimas į signalą gydytojas. iš keturių pacientų, vienas Daugiau nei niekada, net atsirado bėrimas. , Odos paraudimas dažnai lydimas generalizuotos nuovargis, raumenų ir sąnarių sustingimas, patinę limfmazgiai (“pabrinkusios liaukos”), ir galvos skausmas, primenantys simptomai viruso infekcija.

Paraudimas praeina, be gydymo, maždaug per mėnesį. Savaičių iki kelių mėnesių po pradinio odos paraudimas, bakterijomis ir jų poveikis išplito po visą kūną. Vėliau, ligos, sąnarių, širdis, ir nervų sistemos gali atsirasti.

Vėliau etapuose Laimo liga gali paveikti širdies, sukelia uždegimą, širdies raumens. Tai gali sukelti sutrikęs širdies ritmas ir širdies nepakankamumas. Nervų sistema gali vystytis veido raumenų paralyžius (Bell paralyžius), nenormalūs jutimai dėl ligos, periferinių nervų (periferinė neuropatija), meningitas, ir sumišimas. Artritas, arba uždegimas, sąnarių, prasideda tinimas, sustingimas, ir skausmas. Paprastai, tik į vieną arba kelias sąnariai tampa įtakos, Dažniausiai kelių. Laimo liga artritas gali atrodyti daug kitų tipų uždegimo artritu ir gali tapti lėtine.

Mokslininkai taip pat nustatė, kad nerimas ir depresija pasireiškia Padidinta palūkanų norma žmonių su Laimo liga. Tai dar vienas svarbus aspektas vertinimą ir valdymą, ši sąlyga.