Medicina


Kas yra psoriaziniu artritu?

Psoriazinis artritas yra lėtinė liga, kuriai būdingas odos uždegimas (psoriazės) ir sąnarių (artritas). Psoriazė yra dažna odos būklei 2% iš baltaodžių populiacijos Jungtinėse Amerikos Valstijose. Jame yra fragmentiškas, iškeltas, raudona sričių odos uždegimas su mastelio. Psoriazė dažnai paveikia alkūnių ir kelių patarimai, galvos, bamba, ir apie lytinių organų srityse ar išangę. Maždaug 10% pacientų, kurie serga psoriaze taip pat plėtoti susijusių uždegimas jų jungtys. Pacientams, kurie uždegiminis artritas ir psoriazė yra diagnozuotas psoriaziniu artritu.

Psoriazinio artrito priepuolis paprastai pasireiškia ketvirtą ir penktą dešimtmečius gyvenimo. Vyrai ir moterys serga vienodai dažnai. Odos liga, (psoriazės) ir sąnarių ligos (artritas) dažnai nurodomas atskirai. In fact, odos liga, anksčiau artritu beveik 80% of patients. However, artritas gali būti įnešamas pirmiau psoriazę iki pacientų,ents. Kai kuriems pacientams, psoriazinio artrito diagnozė gali būti sunku, jei artritas ankstesnė psoriaze daugelio metų. In fact, Kai Iš tikrųjų pacientams buvo artritas daugiau 20 metus iki psoriaze galiausiai pasirodoTačiauly, pacientai gali turėti psoriaze per 20 metus iki artrito plėtra, kurio galutinė diagnozė psoriaziniu artritu.

Psoriazinis artritas yra sisteminis reumatinėmis ligomis, kurios taip pat gali sukelti uždegimą organizmo audiniuose nuo sąnarių, išskyrus odos, pvz į akis, širdis, plaučiai, ir inkstus. Psoriazinis artritas akcijas daug funkcijų su keliais kitais artrito sąlygos, pvz ankilozuojantis spondilitas, reaktyvusis artritas (anksčiau žinomas kaip Reiter sindromas), ir artritas, susijusios su Krono liga ir opinis kolitas. Visos šios sąlygos gali sukelti uždegimą stuburo ir kitų sąnarių, ir akys, oda, nagų, ir įvairių organų. Atsižvelgiant į jų panašumus ir polinkio sukelti uždegimą stuburo, šios sąlygos yra bendrai vadinami “spondiloartropatijomis.”