Medicina


Kas sukelia psoriaziniu artritu?

Psoriazinio artrito priežastis šiuo metu nežinoma. Genetinių derinys, imuninis, ir aplinkos veiksnių, gali dalyvauti. Pacientams, sergantiems psoriaziniu artritu, kurie artritu stuburo, geno žymens pavadintas ŽLA-B27 aptinkama apie 50% atvejų. Kraujo tyrimai dabar yra patikrinti, ar nėra HLA-B27 geną. Keletas kitų genų, taip pat buvo nustatyta, kad dažniau pacientams, sergantiems psoriaziniu artritu. Tikrų pokyčių, imuninė sistema taip pat gali būti svarbi psoriaziniu artritu plėtra. Pavyzdžiui, į imuninių ląstelių skaičiaus mažėjimas vadinamas pagalbininkas T ląstelių AIDS sergančių žmonių gali būti svarbi vystymosi vaidmenį ir progresavimo psoriazės šiems pacientams. Užkrečiamųjų ligų sukėlėjų ir kitų aplinkos veiksnių psoriazinio artrito sukelti svarbą šiuo metu tiria mokslininkai.

Psoriazinis artritas

* Maždaug vienas iš 10 žmonių su psoriaze taip pat plėtoti sąnarių uždegimas (psoriaziniu artritu).
* Pirmiesiems odos ligos (psoriazės) galima atskirti nuo bendros ligos pradžia (artritas) pagal metus.
* Psoriazinis artritas priklauso artritu sąlygas grupė, kurios sukelia uždegimą stuburo (spondiloartropatijomis).
* Pacientai, sergantys psoriaziniu artritu gali išsivystyti uždegimas sausgyslių, kremzlė, akys, plaučių antdėklo, ir, retai, Aorta.
* Psoriazinio artrito artritas yra elgiamasi nepriklausomai nuo psoriazės, su pratimais, ledo paraiškas, vaistai, ir chirurgija.