Medicina


Kas yra psoriazinio artrito simptomai ir požymiai?

Daugumai pacientų, psoriazės ankstesnė artritas iki kelių mėnesių ar metų. Artrito dažnai dalyvauja kelių, kulkšnių, ir sąnarių kojų. Paprastai, tik keli sąnariai yra uždegimas vienu metu. Uždegimas sąnariai tampa skausminga, patinę, karšto, ir raudona. Kartais, sąnario uždegimas ir ar kojų pirštuose, gali sukelti patinimą visą skaitmenų, suteikiant jiems išvaizda “dešra.” Sąnarių sustingimas yra bendros ir paprastai blogiau ryte. Rečiau, psoriaziniu artritu gali apimti daug siūlių įstaigos simetriškai mada, imituojančių modelio matyti reumatoidiniu artritu. Psoriazinis artritas taip pat gali sukelti uždegimą stuburo (spondilitas) ir kryžkaulio, sukelia skausmą ir sustingimą į nugaros, užpakalis, kaklas, ir viršutinės nugaros. Retais atvejais, psoriaziniu artritu apima mažų sąnarių ties pirštų galais. Labai destruktyvus artrito forma, vadinama “mutilans” gali sukelti greitą žalos sąnarių. Laimei, tai artrito forma retai pacientams, sergantiems psoriaziniu artritu.

Pacientai, sergantys psoriaziniu artritu gali išsivystyti uždegimas, sausgyslių (tendinitas) ir aplink kremzlių. Uždegimas už kulno sausgyslę sukelia Achilo sausgyslių, todėl skausmas su pėsčiųjų ir alpinistinės laiptai. Uždegimas krūtinės ląstos ir kremzlės, kad nuorodos į šonkaulius į krūtinkaulio (krūtinkaulis) gali sukelti krūtinės skausmą, kaip matyti iš costochondritis.

Be artritas ir spondilitas, psoriazinis artritas gali sukelti uždegimą kitų organų, pvz akis, plaučiai, ir aortos. Uždegimas spalvos dalis akių (rainelė) priežastis iritas, skausminga sąlyga, kad gali būti padidintos iki ryškios šviesos, kaip rainelės atidaro ir uždaro į mokinio atidarymo. Kortikosteroidai injekuojamas tiesiai į akis, kartais reikia sumažinti uždegimas ir išvengti aklumo. Uždegimas ir aplink plaučius (pleuritas) sukelia krūtinės skausmą,, ypač gilus kvėpavimas, taip pat dusulys. Uždegimas aortos (Aorta) gali sukelti nuotėkio aortos vožtuvas vožtuvai, todėl širdies nepakankamumas, dusulys.

Spuogai ir nagų pokyčiai dažniausiai pasireiškę psoriaziniu artritu. Taškinės ir keteros yra vertinama nagai ir nagai iš 80% pacientų, sergančių psoriaziniu artritu. Įdomu, šių charakteristikų nagų pokyčiai pastebimi tik psoriaze sergančių mažuma, kurie neturi artritas. Spuogai buvo pažymėta pasireikšti dažniau pacientams, sergantiems psoriaziniu artritu. Iš tikrųjų, naujas sindromas buvo aprašyta, būdingas uždegimas bendras pamušalas (sinovitas), spuogai ir pustulių ant kojų ar delnų, sutirštės ir uždegimas kaulų (hyperostosis), ir kaulų uždegimas (ostitas). Šis sindromas yra, todėl, atsižvelgiant į Eponym SAPHO sindromas.