Medicina


Ligos pakeisti vaistus – Psoriazinis artritas

Ligos pakeisti vaistus

Pacientai, kuriems progresuoja bendras naikinimo nepaisant NVNU yra kandidatės daugiau agresyvia ligos, keičiančių medikamentų. Ligos pakeitimus vaistai yra svarbu apsaugoti nuo laipsniško bendrų naikinimo ir deformacija. Šie vaistai yra metotreksatas, kuris naudojamas gerti ar gali būti skiriamas injekcijomis kas savaitę už psoriaziniu artritu, taip pat psoriazės vien. Tai gali sukelti kaulų čiulpų slopinimą, taip pat kepenų pažeidimo su ilgalaikio naudojimo. Reguliariai stebėti kraujo ląstelių skaičių ir kepenų kraujo tyrimai turėtų būti atliekami gydymo metu su metotreksatu.

Maliarijos vaistų, pavyzdžiui, hidroksichlorochinu (Plaquenil) taip pat yra naudojamas nuolatinio psoriaziniu artritu. Jos potencialas šalutinis poveikis žalos akies tinklainėje. Reguliarus oftalmologas egzaminus siūloma naudojant šį vaistą.

Injekcijoms aukso (Solganal) ir žodžiu auksas auranofin (Ridaura) turėti galimą šalutinį poveikį, įskaitant kaulų čiulpų slopinimas, kuris gali sukelti mažakraujystę ir mažas baltųjų kraujo ląstelių kiekį ir nepageidaujamą poveikį inkstams, sukelia praradimo baltymų arba kraujas šlapime. Auksas injekcijų neteko naudai kaip gydymo forma nuo metotreksato tapo populiarus.

Sulfasalazinas (Azulfidine.) yra geriamasis sulfa susijusių vaistas, kuris taip pat buvo naudingas kai kuriems pacientams su patvariųjų psoriaziniu artritu. Tradiciškai, Azulfidine buvo svarbus tarpininkas opiniu ir Krono kolito gydymas. Ji turėtų būti imamasi kartu su maistu, kaip ji taip pat gali sukelti virškinimo sutrikimas.

Tyrimas parodė, veiksmingai gydant tiek psoriazę ir psoriaziniu artritu su leflunomido (Arava), vaistais, kurie taip pat yra naudojamas nuo reumatoidinio artrito.

Vaistai, kurie blokuoja cheminių žinomas kaip naviko nekrozės faktoriaus (TNF) yra dar vienas gydymo būdas Sunkiais atvejais. TNF blokatoriais etanercepto (Enbrel), infliksimabo (Remicade), ir adalimumabu (Humira) gali būti labai veiksminga sunkių psoriaziniu artritu ir jie gali ženkliai pagerinti ar panaikinti tiek psoriazę ir artritas, taip pat sustabdyti laipsniškai sąnarių pažeidimai.

Kortikosteroidai yra stipriai priešuždegiminiai vaistai. Kortikosteroidai gali būti skiriamas per burną (pavyzdžiui, prednizolonas) arba švirkščiamas (kortizono) tiesiai į sąnarių uždegimui mažinti. Jie gali sukelti šalutinį poveikį, ypač ilgalaikiam vartojimui. Tai apima plonėjimas odos, ir nesunkiai atsirandančias kraujosruvas, infekcijos, diabetas, osteoporozė ir, retai, kaulų mirties (nekrozės) klubų ir kelių.

Nors tarp odos ligos ir sąnarių ligos santykiai nėra aiškiai, esama pranešimų tobulinimo artritas kartu su tarpuskaitos psoriaze. Pacientai, sergantys psoriaze, gali pasinaudoti tiesioginio saulės spindulių poveikio ir dažnai apdorojamos tiesiogiai ultravioletinės šviesos terapija.

Pagaliau, pacientams, kurie serga sunkia sunaikinimo jungtys gali būti kandidatų į ortopedijos chirurginės remontas. Iš viso klubo sąnario pakeitimo ir viso kelio sąnario pakeitimo operacijos, dabar paplitę bendruomenės ligoninėse visoje JAV.

Ką ateityje surengti pacientams, sergantiems psoriaziniu artritu?

Būsimą gydymo psoriazinio artrito vystysis, efektyvesnis ir saugus vaistai kuriami. Neseniai, buvo įrodyta, kad vitaminas D gali iš tikrųjų padidinti psoriaziniu artritu artritas. Kitos mokslinių tyrimų sritys apima gydymą vaistais, kurie gali pakeisti žmogaus imuninė sistema, sergančių psoriaziniu artritu. Kaip imuninės sistemos pokyčius ir genetika yra geriau apibrėžtos šios ligos, šių gydymo būdų veiksmingumas bus pagerintas.