Medicina


Kas yra reaktyvus artritas?

Reaktyvusis artritas yra lėtinė artrito forma featuring šių trijų sąlygų,: (1) uždegimas sąnariams, (2) uždegimas, akių (konjunktyvitas), ir (3) uždegimas lyties organų, šlapimo, ar virškinimo trakto sistemų.

Šis sąnarių uždegimas forma vadinama “reaktyvusis artritas” nes manoma įtraukti imuninę sistemą, kuri yra “reaguoti” į bakterinės infekcijos buvimą genitalijų, šlapimo, ar virškinimo trakto sistemų. Todėl, tam tikrų žmonių imuninę sistemą yra genetiškai gruntuotas reaguoti aberrantly kai šios vietovės yra veikiami tam tikrų bakterijų. Neįprastos reakcijos yra imuninės sistemos veda prie spontaniško uždegimas, sąnarių ir akis. Tai gali būti kebli, kad paciento ir gydytoją, kai infekcija jau seniai praėjo ne pateikimo metu su artritu ar akių uždegimas.

Reaktyvusis artritas yra, praeityje, buvo nurodytas kaip Reiter sindromas (terminas, kuris neteko naudai, nes dr. Hans Reiter's abejotinos praeities, vienas entuziastingai apimantis nacių politikos ir medicinos bjaurystes).

Reaktyvusis artritas dažniausiai atsitinka pacientams, kuriems jų 30s ar 40s, tačiau jis gali pasireikšti bet kuriame amžiuje. Iš reaktyvaus artrito forma, kuri atsiranda po lytinių infekcija (venerinių ligų) pasitaiko dažniau vyrams. Forma, kuri vystosi po žarnyno infekcijos (dizenterija) pasitaiko vienodai dažnai vyrų ir moterų.

Reaktyvusis artritas yra laikomas sisteminės reumatinių ligų. Tai reiškia, jis gali turėti įtakos kitų organų, nei jungtys, sukelia uždegimą audiniuose, pavyzdžiui, akis, mouth, skin, inkstai, širdis, ir plaučių. Reaktyvusis artritas akcijas daug funkcijų su keliais kitais artrito sąlygos, pvz psoriaziniu artritu, ankilozuojantis spondilitas, ir artritas, susijusios su Krono liga ir opinis kolitas. Kiekviena iš šių artrito sąlygos gali sukelti panašius ligos ir uždegimas, stuburo ir kitų sąnarių, akys, skin, mouth, iodavainagųorganų. Atsižvelgiant į jų panašumus ir polinkis į sunkinančias stuburo, šios sąlygos yra bendrai vadinami “spondiloartropatijomis.”