Medicina


Kaip latekso alergijos aptikti?

Alergija lateksui yra dviejų skirtingų formų. Viena forma yra vadinama “atidėtas padidėjusio jautrumo” kuri paprastai yra vertinamas kaip odos bėrimas ne toje vietoje, kur latekso produkto ant odos. Šis bėrimas gali būti gana sunkus. Daugiau pavojingų formos latekso alergija “nedelsiant reaguoti” latekso. Tai taip pat vadinama anafilaksija. Anafilaksija gali sukelti labai žemas kraujo spaudimas, kvėpavimo sutrikimai, ir net mirtį. Kai kurie pacientai gali pajusti ir dirginimas nosies ertmę panašus į šienligė (alerginiu rinitu).

Siekiant nustatyti uždelsto padidėjusio jautrumo reakcijos, latekso, jos konservantų ir greitintuvai dedami ant odos, naudojant standartinę lopo mėginys. Atsargiai naudojamas, nes nedelsiant reaguoti galima su pleistras tyrimo. Siekiant nustatyti skubaus reagavimo, kraujo tyrimas ir odos tyrimas yra. Su latekso alergijos, Kraujo tyrimas atliekamas pirmiausia dėl galimos sunkios reakcijos.

Kas yra rizikos? - Latekso alergijos

Kai kurie žmonės gimsta su genetinį polinkį būti alergiškas lateksui. Tačiau, Pakartotinas poveikis latekso būtina alergija plėtoti. Jei asmuo yra nuolat veikiamas latekso, ypač produktų, kad yra ir "mirkytus,"Latekso alergijos rizika žymiai padidina. Todėl, asmenims gresia pavojus, sveikatos priežiūros darbuotojai, kuriuos veikia Latekso gaminiai (, pavyzdžiui, pirštinių ir kateteriai), žmonių, kuriems reikia dažnai operacijos ar kateterio naudojimas, ir darbuotojų, gamybos ar platinimo Latekso gaminiai. Dėl nežinomų priežasčių, žmonių, kurie persiorientuoti stuburo ar šlapimo takų yra daug didesnė rizika, latekso alergijos dėl nežinomų priežasčių.

Taip pat įdomu asociacija unikalus maisto alergijos asmenų, alergija lateksui. Žmonės alergija lateksui dažnai alergija bananams, o kartais ir kitų maisto produktų, pavyzdžiui kivi, papaja, avokadų ir abrikosų. Šis su maisto alergijos yra realios asociacija, bet santykių priežastis yra neaiški.