Medicina


Kaip reaktyvaus artrito gydyti?

Gydymas reaktyvusis artritas yra pagrįstas, kai ji tapo akivaizdi įstaiga. Dėl sąnarių uždegimas, pacientai iš pradžių gydomi nesteroidiniais priešuždegiminiais vaistais (NVNU). Šie vaistai yra aspirinas, indometacino (Indocin.), tolmetin (Tolectin), sulindac (Clinoril), piroksikamo (Feldene.), ir kiti. Tarp jų galimą šalutinį poveikį yra virškinimo trakto dirginimas, įskaitant išopėjimas ir kraujavimas. Jie turėtų būti paimti kartu su maistu, siekiant sumažinti šią riziką. Kortikosteroidai, pavyzdžiui, prednizolonas, gali būti naudinga siekiant sumažinti uždegimas ir yra naudojami trumpalaikio gydymo uždegimui reaktyvusis artritas. Jie gali būti geriamas arba vietos injekcijos į bendrą. Jie taip pat naudojami siekiant sumažinti sausgyslės uždegimas kai sausgyslių formos.

Sulfasalazinas (Azulfadine) Įrodyta, kad būtų veiksminga, kai kuriems pacientams su patvariųjų reaktyvusis artritas. Galimas šalutinis poveikis šio sulfa pagrįstas vaistų įtraukti sulfa bėrimas reakcija ir slopinti kaulų čiulpų. Todėl, kraujo ląstelių kiekis yra kontroliuojamas, kai Azulfidine naudojamas ilgalaikis.

Dėl agresyvios uždegimas lėtinis sąnarių uždegimas ir reaktyvusis artritas, vaistai, kurie slopina imuninę sistemą, įskaitant metotreksatą (Rheumatrex, Trexall), yra naudojami. Metotreksatas gali būti teikiama žodžiu injekcija. Jis vartojamas kartą per savaitę, ir, reikia nuolatos stebėti kraujo ląstelių kiekį ir kraujo kepenų funkcijos tyrimų duomenų dėl galimo toksinio poveikio kaulų čiulpų ir kepenų.

Reaktyvusis artritas buvo pranešta, kartu su ŽIV infekcija (AIDS viruso). Šiame kontekste, imuninės slopinimo vaistas paprastai vengiama, nes potencialo, blogėja ŽIV liga.

Akių uždegimas gali būti sušvelnintos su priešuždegiminiais lašai. Kai yra sunkus iritas pacientų reikalauja vietos injekcijų kortizono išvengti žalingo uždegimas akies, kuris gali sukelti aklumą.

Aplink varpos uždegimas gali būti padėjo kortizono kremai (pvz Topicort). Kai bakterijos atrado žarnyno ar šlapimo, antibiotikų konkrečias tų bakterijų yra teikiama.