Medicina


Kas yra reumatoidinis artritas (Rojaus)?

Reumatoidinis artritas (Rojaus) yra autoimuninė liga, kuri sukelia lėtinis uždegimas sąnariams. Reumatoidinis artritas gali sukelti uždegimą audinių aplink sąnarius, taip pat kitų organų kūno. Autoimuninių ligų yra ligų, kurios atsiranda, kai kūno audiniai yra klaidingai užpuolė savo imuninę sistemą. Imuninė sistema yra sudėtinga organizacija, ląstelių ir antikūnų, skirtos paprastai “ieškoti ir sunaikinti” okupantų įstaigos, ypač infekcijų. Pacientams, sergantiems autoimuninėmis ligomis turi antikūnus kraujyje, kad tikslinės savo kūno audinių, kur jie gali būti susijęs su uždegimu. Kadangi tai gali turėti įtakos daugelio kitų kūno organai, reumatoidiniu artritu, yra vadinama sistemine liga ir kartais vadinamas reumatoidinio liga.

Nors reumatoidinis artritas yra lėtinė liga, reiškia, kad ji gali tęstis metų metus, kuriems pacientams gali pasireikšti ilgai be simptomų. Tačiau, reumatoidinio artrito paprastai yra progresuojanti liga, kuri gali sukelti sąnarių naikinimo ir funkcinę negalią.

Bendras yra kur dviejų kaulų atitinka leisti judėjimo kūno dalys. Artritas reiškia bendrą uždegimas. Sąnario uždegimas reumatoidinio artrito priežastys patinimas, skausmas, sustingimas, ir paraudimas, sąnarių. Reumatoidinio ligos uždegimas taip pat gali pasireikšti audinių aplink sąnarius, pvz sausgyslių, raiščių, ir raumenys.

Kai reumatoidiniu artritu sergantiems žmonėms, lėtinis uždegimas sukelia kremzlės naikinimo, kaulas, ir raiščių, sukelianti deformacija, sąnarių. Žala, sąnarių gali atsirasti anksti liga ir turi būti laipsniškai. Be to, tyrimai parodė, kad palaipsniui žalą sąnarių nebūtinai koreliuoja su skausmo stiprumą, sustingimas, arba patinimas, esančių sąnarių.

Reumatoidinis artritas yra bendro reumatinių ligų, paliečiantis apie 1.3 milijonų žmonių Jungtinėse Amerikos Valstijose, pagal dabartines gyventojų surašymo duomenimis. Liga yra tris kartus labiau būdinga moterims, kaip ir vyrai. Ji kamuoja žmonės iš visų rasių vienodai. Liga gali prasidėti bet kuriame amžiuje, tačiau ji dažniausiai prasideda po 40 metų ir prieš 60 metų. Kai kuriose šeimose, kelias nariai gali turėti įtakos, manyti, genetinis pagrindas sutrikimas.