Medicina


Kokie ligos simptomai ir požymiai, reumatoidinį artritą?

Reumatoidinio artrito simptomus ateina ir išeina, priklausomai nuo audinių uždegimas laipsnis. Kai kūno audinių uždegimas, liga yra aktyvus. Kai audinių uždegimas išnyks, liga yra neaktyvus (remisija). Remisijos gali atsirasti spontaniškai arba su gydymu ir gali trukti savaites, mėnesių, arba metų. Per remisijos, ligos simptomai išnyksta, ir žmonės paprastai jaučiasi gerai. Kai liga tampa aktyvus vėl (atkrytis), ligos simptomai atsinaujintų,. Ligos aktyvumo ir ligos simptomai atsinaujintų, vadinamas paūmėjimo. Reumatoidinio artrito metu svyruoja tarp susijusių asmenų, ir laikotarpių, raketos ir remisijos yra tipiškas.

Kai liga yra aktyvus, simptomai gali pasireikšti nuovargis, energijos nuostoliai, apetito stoka, nedidelis karščiavimas, raumenų ir sąnarių skausmai, ir standumo. Raumenų ir sąnarių sustingimas paprastai yra ryškiausias iš ryto ir po prastovos laikotarpiai,. Artritas yra bendras per liga raketos. Taip pat per raketos, sąnarių dažnai tampa raudona, patinę, skausmingas, ir konkurso. Taip atsitinka todėl, pamušalas audinio bendras (sinovijoje) uždegimas, todėl pernelyg bendras skysčių gamyba (sinovijos skystį). Sinovijoje taip pat sutirština su uždegimu (sinovitas).

Visų reumatoidinio artrito, kelis sąnarius paprastai uždegimas į simetriškus modelio (abiejose kūno pusėse įtakos). Mažų sąnarių abiejų rankų ir riešų dažnai dalyvauja. Paprasta užduotis kasdienio gyvenimo, Tokie kaip sukant rankenėles ir atidarymo stiklainiai, gali tapti sunku paūmėjimo metu. Mažų sąnarių kojų, taip pat dažnai dalyvauja. Retkarčiais, tik vienas sąnarys yra uždegimo. Kai tik vienas bendrasavininkis, yra susijęs su, artritas gali imituoti sąnarių uždegimas, kurį sukelia kitų rūšių artritas, pvz podagra ar sąnarių infekcija. Lėtinis uždegimas gali sukelti žalą kūno audinių, įskaitant kremzlės ir kaulo. Tai veda prie kremzlės ir erozija ir silpnumas, kaulų, taip pat raumenų, todėl bendras deformacija, sunaikinimas, ir nuostolių funkcija. Retai, reumatoidiniu artritu, gali paveikti net bendrą kuri yra atsakinga už mūsų balso stygos sugriežtinti pakeisti mūsų balso tonas, cricoarytenoid bendras. Kai šis sąnario uždegimas, ji gali sukelti užkimimas, balso.

Nuo reumatoidiniu artritu, yra sisteminė liga,, jos uždegimas gali paveikti organų ir kūno vietas, išskyrus sąnarių. Uždegimas, akių ir burnos liaukas gali sukelti sausumo iš šių sričių ir yra vadinama Sjögreno sindromas. Reumatoidinis plaučių uždegimas pamušalas (pleuritas) sukelia krūtinės skausmą, su gilus kvėpavimas, dusulys, arba kosulys. Plaučių audinio pati taip pat gali tapti uždegimas, randuotas, ir kartais mazgelių uždegimo (rheumatoid nodules) plėtoti per plaučius. Uždegimas audinių (krytis) aplinkinių širdis, vadinamas perikarditas, gali sukelti krūtinės skausmą, kuris paprastai pokyčių intensyvumo gulint ar pasvirusi į priekį. Reumatoidinio liga gali sumažinti raudonųjų kraujo kūnelių skaičius (anemija) ir baltųjų kraujo kūnelių. Sumažėjęs baltųjų kraujo ląstelių gali būti susijęs su padidėjusi blužnis (vadinama Festo sindromas) ir gali padidinti infekcijų riziką. Firma greumatoidinio mazgelių(rheumatoid nodules) gali atsirasti maždaug per alkūnes ir pirštai, kai yra dažnas spaudimas. Nors šie mazgai paprastai nesukelia simptomų, kartais jie gali užsikrėsti. Nervai gali tapti suimtą į riešų sukelti riešo kanalo sindromas. Retas, rimta komplikacija, paprastai su seniai reumatoidiniu liga, yra kraujagyslių uždegimas (vaskulitas). Vaskulitas gali pakenkti kraujo pritekėjimas į audinius ir sukelti audinių mirties (nekrozės). Tai dažniausiai iš pradžių matomas kaip nedidelis juodas zonas aplink nagų lovos arba kojų opas.