Medicina


Kaip yra reumatoidinis artritas diagnozuojamas?

Pirmasis žingsnis reumatoidinio artrito diagnostika yra tarp gydytojo ir paciento susitikimas. Gydytojas atsiliepimai simptomų istorija, analizuoja sąnarių uždegimą ir deformacija, reumatoidinio mazgeliai ant odos, ir kitos dalys uždegimą įstaiga. Tam tikrų kraujo ir rentgeno tyrimai dažnai išgaunami. Diagnozė bus grindžiamas simptomų pobūdis, apie uždegimas sąnarių paskirstymo, ir kraujo ir rentgeno rezultatus. Keletas vizitai gali būti būtina, prieš gydytojui gali būti tikri, apie diagnozę. Specialiųjų mokymo artritu ir susijusių ligų gydytojas yra vadinamas reumatologo.

Iš sąnarių uždegimas paskirstymo svarbu gydytojo priėmimo diagnozė. Visų reumatoidinio artrito, mažų sąnarių, rankų, riešų, kojų, ir kelio paprastai uždegimas į simetriškus paskirstymo (kurie turi įtakos abiejų kūno pusių). Kai tik vieno ar dviejų sąnarių uždegimas, reumatoidinio artrito diagnozė tampa sunkiau. Gydytojas tuomet gali atlikti kitokius bandymus pašalinti artritas dėl infekcijos ar podagra. Reumatoidinio mazgelių aptikimo (pirmiau aprašyti), dažniausiai aplink alkūnes ir pirštai, gali pasiūlyti diagnozę.

Nenormalus antikūnų galima rasti žmonių kraujo, sergantiems reumatoidiniu artritu. Antikūnų vadinamas “rheumatoid factor” galima rasti 80% pacientų,. Citrulino antikūnų (taip pat vadinama anticitrulline antikūnų, anticyclic citrullinated peptidas antikūnų, ir anti-CCP) yra, dauguma žmonių, sergančių reumatoidiniu artritu. Tai naudinga, sergančių reumatoidiniu artritu, diagnostika, vertinant atvejų nepaaiškinamas sąnarių uždegimas. Už citrulinas antikūnų testas yra labiausiai naudinga ieško anksčiau nediagnozuota uždegiminis artritas sukelia, kai tradicinė kraujo tyrimas dėl reumatoidinio arreumatoidinio faktoriaus factor, nėra pateikti. Citrulino antikūnai buvo juntami atstovauti ankstesnėse stadijose, reumatoidiniu artritu, šis nustatymas. Kitas antikūnų vadinamas “Antinukleariniai antikūnai” (PRADŽIA) Taip pat dažnai pasitaiko žmonių, sergančių reumatoidiniu artritu.

Kraujo tyrimas vadinamas nusėdimo greitis (sed norma) yra tai, kaip greitai raudonųjų kraujo ląstelių patenka į mėgintuvėlį apačioje priemonės. Sed norma naudojama kaip žalios priemonė, sąnarių uždegimas. Sed norma dažniausiai yra greitesnis per liga raketos ir lėčiau metu remisijos. Kitas kraujo tyrimas, naudojamas išmatuoti uždegimo metu organizme laipsnis yra C-reaktyviojo baltymo. Kraujo tyrimai taip pat gali atskleisti anemija, nuo mažakraujystės dažnai pasitaiko sergant reumatoidiniu artritu, ypač dėl to, kad lėtinis uždegimas.

Reumatoidinio faktoriaus, PRADŽIA, sed norma, ir C-reaktyviojo baltymo tyrimai taip pat gali būti nenormalus kitų sisteminės autoimuninės ir uždegimo sąlygos. Todėl, anomalijos šių kraujo tyrimus nepakanka vien už firmos diagnozė reumatoidinis artritas.

Bendra rentgeno gali būti normali arba rodyti tik patinimas minkštųjų audinių anksti liga. Kadangi liga progresuoja, Rentgeno spinduliai gali įrodyti, kaulinis erozijų būdingas reumatoidinis artritas, sąnarių. Bendra "X-spindulius taip pat gali būti naudinga stebėti ligą ir sąnarių pažeidimo progresavimo per tam tikrą laiką. Kaulų skenavimas, radioaktyviųjų tvarka, taip pat gali būti taikomos siekiant parodyti, uždegimas sąnariams. MRT skenavimo taip pat gali būti taikomos siekiant parodyti, sąnarių pažeidimai.

Amerikos reumatologijos kolegijos parengė klasifikavimo reumatoidiniu artritu sistema, kuri visų pirma būtų grindžiamas rentgeno išvaizdą sąnarių. Ši sistema padeda gydytojams klasifikuoti savo reumatoidiniu artritu sunkumo.

I etapas

* jokios žalos matyti rentgeno, nors gali būti požymiai, kaulų retėjimas

II etapas

* X-Ray, įrodymų, kaulų retėjimas aplink bendrą su arba be šiek tiek kaulų pažeidimų

* šiek tiek kremzlės pažeidimo galima

* bendras judumo gali būti apribotas; neturi bendros deformacijos pastebėtas

* atrofija gretimų raumens

* sutrikimais, minkštųjų audinių aplink bendrą galimų

III etapas

* X-Ray, įrodymų, kremzlių ir kaulų pažeidimų ir kaulų retėjimas apie bendrą

* bendra deformacija be nuolatinio nejudrus arba įrašo bendrą

* daug raumenų atrofija

* sutrikimais, minkštųjų audinių aplink bendrą galimų

IV stadija

* X-Ray, įrodymų, kremzlių ir kaulų pažeidimų ir osteoporozės apie bendrą

* bendra deformacija su nuolat įrašo bendrą (vadinama Nejudančio sąnariams)

* daug raumenų atrofija

* sutrikimais, minkštųjų audinių aplink bendrą galimų

Reumatologai taip pat klasifikuoti funkcinės būklės žmonių, sergančių reumatoidiniu artritu taip:

* I klasė: visiškai galėtų atlikti įprasta kasdienė veikla

* II klasė: sugebėti atlikti įprastą savarankiškai priežiūros ir darbo veiklos, tačiau ribota veikla ne darbo (pavyzdžiui, žaisti sporto, namų ruošai)

* III klasė: sugebėti atlikti įprastą savarankiškai priežiūros veiklą, bet ribota darbo ir kitos veiklos

* IV klasė: ribotą gebėjimą vykdyti įprastą savarankiškai priežiūros, darbas, ir kitos veiklos

Gydytojas gali nuspręsti atlikti pareigas procedūrą, vadinamą arthrocentesis. Taikydami šią procedūrą, sterilią adatą ir švirkštą naudojami nutekėjimo bendras skysčio iš bendrų studijų laboratorijoje. Analizė bendrą skysčių laboratorija gali padėti pašalinti kitas priežastis artritas, pvz infekcija ir podagra. Arthrocentesis pat gali būti naudinga mažinant sąnarių patinimas ir skausmas. Retkarčiais, kortizono vaistai yra švirkščiamas į per arthrocentesis bendras siekiant greitai sumažinti sąnarių uždegimas ir dar labiau sumažinti simptomus.