Medicina


Kaip yra reumatoidinis artritas gydytų?

Nėra žinoma išgydyti reumatoidiniu artritu. Iki šiol, gydymo reumatoidiniu artritu tikslas yra sumažinti sąnarių uždegimą ir skausmą, padidinti sąnario funkcijos, ir užkirsti kelią bendras naikinimo ir deformacija. Ankstyvoji medicininė intervencija buvo įrodyta, kad svarbu pagerinti rezultatų. Agresyvi vadyboje gali pagerinti funkcija, sustabdyti žalą sąnarius, kaip stebimas rentgeno, ir užkirsti kelią nedarbingumo. Optimalus gydymo liga apima vaistų derinys, poilsio, bendros stiprinimo pratimai, bendros apsaugos, ir pacientų (ir šeimos) švietimo. Gydymas yra individualus, pagal daugelio veiksnių, tokių kaip ligos aktyvumo, tipų jungčių, dalyvaujančių, bendrą sveikatos, amžiaus, ir pacientų okupacijos. Gydymas yra sėkmingiausias tada, kai yra glaudus bendradarbiavimas tarp gydytojo, pacientas, ir jų šeimos nariams.

Dvi klasės vaistai yra naudojami gydant reumatoidinį artritą: greitai veikiantis “pirmos eilės vaistai” ir lėtai veikiančiais “antros kartos vaistai” (taip pat nurodytas kaip ligos keičiančių priešreumatiniai vaistai ar LEMVR). Pirmos eilės vaistai, pavyzdžiui, aspirinas ir kortizono (kortikosteroidais), yra naudojami siekiant sumažinti skausmą ir uždegimą. Lėtai veikiantys antros kartos vaistai, tokios kaip auksas, metotreksato, ir hidroksichlorochinu (Plaquenil), skatinti ligos remisija ir apsaugoti nuo laipsniško bendrų naikinimo, tačiau jie nėra vaistai nuo uždegimo.

Iš destruktivnosti reumatoidinio artrito laipsnis skiriasi tarp susijusių asmenų. Tie, nedažni, mažiau žalingos ligos formos arba liga, kuri turi nuraminti po metų veikla (“sudegė” reumatoidinio artrito) gali būti valdomos su poilsio ir skausmas ir priešuždegiminiai vaistai vien. Apskritai, tačiau, funkcija pagerėjo ir negalios ir sąnarių sunaikinimas būtų sumažintos iki minimumo, kai sąlyga yra gydomi anksčiau antros eilės vaistai (liga, keičiančių priešreumatiniai vaistai), net per kelis mėnesius diagnozę. Dauguma žmonių reikia agresyvesnes antros eilės vaistų, pavyzdžiui, metotreksatą, be priešuždegiminiai vaistai. Kartais šie antros eilės vaistai yra vartojami kartu. Kai yra sunkus bendras deformacija atvejais, operacija gali būti būtina.