Medicina


Kokie yra simptomai sarkoidozė?

Dusulys (dusulys) ir kosulys, kad neišnyks, gali būti tarp pirmųjų simptomų sarkoidozė. Bet sarkoidoze taip pat gali parodyti staiga su odos bėrimai išvaizda. Raudonų mazgelių (mazginė eritema) ant veido, ginklai, arba blauzdas ir uždegimas, akys taip pat dažni simptomai.

Tai nėra neįprasta, tačiau, už sarkoidoze simptomai daugiau bendro pobūdžio ir. Svorio netekimas, nuovargis, naktinis prakaitavimas, karščiavimas, ar tiesiog bendras jausmas sveikatos sutrikimų taip pat gali būti užuominos į ligos.

Kas gauna sarkoidozė?

Sarkoidoze kažkada buvo laikomi retų ligų. Mes dabar žinome, kad ji yra paplitusi lėtinė liga, kuri atsiranda visame pasaulyje. Iš tiesų, ji yra labiausiai paplitusi iš randai plaučių sutrikimus ir atsiranda pakankamai dažnai, Jungtinėse Amerikos Valstijose Kongresą paskelbė nacionalinių sarkoidoze Sąmoningumo diena 1990.

Kiekvienas gali gauti sarkoidozė. Tai atsitinka, visų rasių ir abiejų lyčių. Tačiau, rizika yra didesnė, jeigu esate jaunas juodas suaugusiems, ypač juoda moteris, ar Skandinavijos, Vokiečių, Airijos, arba Puerto Riko kilmės. Niekas nežino kodėl.

Kadangi sarkoidozė gali pabėgti diagnozę ar būti palaikyti keletą kitų ligų, mes galime tik spėlioti, kiek žmonių kenčia nuo. Tiksliausias įvertis šiandien yra tai, kad per penkerius apie 100,000 baltųjų žmonių Jungtinėse Valstijose turi sarkoidozė. Tarp juodaodžių, tai įvyksta dažniau, į turbūt 40 iš 100,000 žmonės. Bendras, atrodo, kad yra 20 atvejų per 100,000 miestuose rytinėje pakrantėje ir šiek tiek mažiau kaimo vietovėse. Kai kurie mokslininkai, tačiau, manyti, kad šie skaičiai labai nuvertinti JAV procentais. gyventojų sarkoidozė.

Sarkoidoze dažniausiai pasireiškia žmonėms tarp 20 į 40 metų. Baltoji moteris yra lygiai taip pat tikėtina, nes baltieji vyrai gauti sarkoidozė, o juodas moterys gauna sarkoidoze du kartus dažniau nei juodas vyras. Niekas nežino, kas sukelia sarkoidozė.

Sarkoidoze, taip pat yra labiau paplitęs ir griežtesnės tam tikrose geografinėse vietovėse. Jis jau seniai pripažįstamas kaip bendras ligos Skandinavijos šalyse, kai manoma, turi įtakos 64 iš 100,000 žmonės. Bet tai buvo ne iki vidurio '40s, kai daugeliu atvejų buvo nustatyta per masines krūtinės ląstos rentgeno atranka dėl kariuomenės, kad jo paplitimas yra didelis, buvo pripažinta Šiaurės Amerika.