Medicina


Požymiai ir simptomai, kurie rodo galimą sarkoidozė

Be to į plaučius ir limfmazgiai, kūno organai labiau nei kiti būti paveiktos sarkoidoze yra kepenų, oda, širdis, Nervų sistema, ir inkstus, toje dažnių tvarka. Pacientai gali turėti simptomai, susiję su konkrečių pažeisti organai, jie gali turėti tik bendrųjų simptomų, arba jie gali būti be jokių simptomų, kokia. Simptomai taip pat gali skirtis atsižvelgiant į tai, kaip ilgai ligos buvo vykdomi, kur granuliomos formuojasi, kiek audinių tapo įtakos, ir ar granulomatous procesas vis dar aktyvus.

Net tada, kai nėra simptomų, Gydytojas kartais gali aptikti požymiai sarkoidoze metu eilinis patikrinimas, paprastai krūtinės ląstos- spindulys, arba kai išsiregistruoju kitą skundą. Paciento amžiaus ir rasės ar etninės grupės gali kelti papildomą raudoną vėliavą, kad pasirašyti ar simptomas liga gali būti susiję su sarkoidozė. Plėtra seilių ar ašarų liaukos ir cistos kaulinio audinio taip pat yra tarp sarkoidoze signalai.

Plaučiai paprastai yra pirmosios svetainę dalyvauja sarkoidozė. Iš tiesų, apie devyni iš 10 sarkoidoze pacientai turi keletą plaučių problema tipas, beveik trečdalis šių pacientų šiek kvėpavimo takų ligų simptomai, dažniausiai kosulys, sausas arba su skrepliais, ir dusulio. Retkarčiais, pacientų skausmas krūtinėje ir sandarumo pojūtis krūtinėje.

Manoma, kad sarkoidoze, plaučių prasideda uždegimas alveolių (alveolitas), mažytė sac-kaip oro erdvėse į plaučius, kai anglies dioksido ir deguonies yra keičiamasi. Alveolės arba praeina savaime, ar dėl granulioma formavimas. Galų gale fibrozė gali kondensuotis, sukelia plaučių griežtinti ir priėmimo kvėpavimas dar sunkiau.

Akių ligos atvejis apie 20%-30% pacientų, sergančių sarkoidoze, ypač vaikų, kurie gauna ligos. Beveik visos akies gali būti paveikta, akių vokų membranos, ragena, išorinis sluoksnis akies obuolio (Odena), tinklainė, ir objektyvas. Akių dalyvavimas gali pradėti jokių simptomų arba paraudimas arba ašarojimas. Kai kuriais atvejais, katarakta, glaukoma, ir aklumas gali sukelti.

Oda yra paveikta apie 20% apie sarkoidoze pacientams. Odos sarkoidoze dažniausiai yra pažymėtas mažas, iškilios dėmės ant veido. Retkarčiais, pleistrai yra rausva spalva ir didesnė. Vietomis taip pat gali atsirasti dėl galūnių, veidas, ir sėdmenų.

Kiti simptomai yra mazginė eritema, daugiausia ant kojų ir dažnai lydi artritu kulkšnių, alkūnės, riešų, ir rankas. Mazginė eritema paprastai nueina, tačiau kitų odos problemų gali išlikti.

Retkarčiais (1%-5%), sarkoidozė gali sukelti nervų sistemos sutrikimai. Pavyzdžiui, sarcoid granuliomos gali atsirasti smegenų, stuburo smegenys, ir veido bei optinių nervų. Veido paralyžiaus ir kitų simptomų, nervus raginimą nedelsiant gydyti vaistais, pvz dideles dozes kortizono (žr. toliau). Taip pat, žmonių su sarkoidozė gali turėti depresija, kad yra nesusijęs su ligos aktyvumu ir yra manoma, kad, iš dalies, nes nepagrįsti imuninę sistemą.

Simptomai gali atsirasti staiga ir dingsta. Kartais, tačiau, jie gali ir toliau per visą gyvenimą.