Medicina


Kas yra sklerodermija simptomai ir požymiai?

Iš sklerodermija simptomai priklauso nuo sklerodermija pateikti tipo ir išorinių ir vidinių dalyvavimo mastas atskirose įtakos. Kadangi skleroderma gali paveikti odą, stemplė, kraujagyslės, inkstai, plaučiai, kraujo spaudimas ir žarnyno, simptomus sukelia gali apimti daug sričių kūno.

Scleroderma paveikia odą gali sukelti vietines ar plačiai uždegimo požymiai (raudonis, patinimas, švelnumas, niežulys, ir skausmas) kad gali sukelti odos tempimas arba grūdinimas. Šie odos pokyčiai gali būti plačiai, bet tai dažniausiai jiems įtakos pirštai, kojų, veidas, ir kaklo. Tai gali sumažėti judesio amplitudę pirštų, pirštai, ir žandikaulio. Tiny sritis kalcifikacija (kalcinozė), o ne bendro, kartais gali būti pastebėtas kaip sunku mazgelių ties alkūnėmis patarimo į pirštus.

Scleroderma įtakos stemplę sukelia rėmuo. Tai tiesiogiai skrandžio rūgšties rezultatas teka atgal į viršų į stemplė. Kartais tai gali sukelti blizn ir stemplė, todėl mažėja su sunkumas ryjant maistą ir / ar lokalizuota skausmas į centrinę krūtinės.

Kraujagysles, kurios gali būti paveiktos apimti mažos arteriolių ir pirštų galai, toes, ir kitur. Šie laivai gali turėti tendenciją spazmas, kai tie plotai yra veikiami šalčio, todėl blueness, baltumas, ir paraudimas dalyvauja pirštai, toespirštai kartais nosį ar ausis. Šie spalvos pokyčiai yra vadinama Raynaud fenomenas. Raynaud sindromas gali sukelti netinkamas tiekti deguonies įtraukti patarimų ar kojų pirštuose, sukelia maža opos arba juodas (miręs) oda. Kartais Raynaud fenomenas taip pat susijęs su dilgčiojimo. Kiti kraujagyslės, kad galėtų dalyvauti sklerodermija yra maža kapiliarus veido, lūpų, nagų, arba pirštais. Šie kapiliarai išsiplečia (plėstis), formavimo mažytė, raudona blanširuoti dėmės, vadinamas telangiectasias.

Padidėjęs kraujo spaudimas yra potencialiai rimtą ir gali sukelti inkstų pažeidimo. Simptomai yra galvos skausmas, nuovargis, ir sunkiais atvejais, insultas. Kraujospūdžio stebėsenos ir kontrolės svarbu.

Uždegimas į sklerodermija plaučius gali sukelti randus, todėl dusulys, ypač fizinio krūvio. Padidėjęs spaudimas arterijose į plaučius (plaučių hipertenzija,) taip pat gali sukelti dusulį ir sunku gauti tinkamą kvapą su veiklos.

Scleroderma įtakos storosios žarnos (dvitaškis) dažniausiai sukelia vidurių užkietėjimą, bet taip pat gali sukelti mėšlungį ir viduriavimas. Kai tai yra sunkus, pilnas išmatų užsikirsti (išmatų akmens) gali sukelti.