Medicina


Kas yra gydymo sklerodermija?

Gydymas sklerodermija yra nukreipta į atskirų funkcija(su) turinčių įtakos įvairioms kūno sritims.

Agresyvi gydymo padidėjęs kraujo spaudimas buvo itin svarbus užkertant kelią inkstų nepakankamumas. Kraujospūdžio vaistus, ypač angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitorių klasės vaistų , pvz kaptoprilio (Capoten), dažnai naudojami.

Naujausi duomenys rodo, kad kolchicinu gali būti naudingas mažinant uždegimą ir švelnumo, kad periodiškai lydi kalcinozė mazgeliai ant odos. Odos niežėjimas gali būti atleidžiamas su losjonai (emolientus) pvz Eucerin ir Lubriderm.

Lengvas Raynaud sindromas, gali reikėti tik ranka atšilimo ir apsauga. Mažos dozės aspiriną dažnai papildomas išvengti mažų kraujo krešulių pirštai, ypač pacientams, kurių pirštų galiukų opos istorija. Nuosaikus Raynaud sindromas gali būti padėjo vaistai, kurie atverti arterijų, pvz nifedipino (Procardia., Adalat) ir nikardipiną (Cardene), arba vietiškai nitroglicerino taikomi labiausiai nukentėjo skaitmenų (efektyviausias dėl skaitmenų pusių, kai keliai yra). Švelniai taikomas piršto splinting gali apsaugoti konkurse audinių. (Svarbu ne susiaurinti mažų arterijas pirštų pusių, kai juos apsaugoti su įtvarai, petnešos, arba juostos pagalba medžiagų.) Vaistų grupei, kuri yra paprastai naudojama depresijos, vadinama serotonino reabsorbcijos inhibitoriai, pvz fluoksetino (Prozac), kartais gali pagerinti nukentėjusių skaitmenų apyvartą. Sunkus Raynaud sindromas gali reikalauti, chirurginių procedūrų, tokių kaip nutraukti pirštų nervus, kurie skatina susitraukia į kraujagysles (skaitmeninės Sympathectomy). Opos pirštų gali reikalauti, vietiškai ar geriamųjų antibiotikų.

Stemplė sudirginimas ir rėmuo gali būti atleidžiamas su omeprazolio (Prilosec), esomeprazole. (Nexium), ar lansoprazolio (Prevacid). Antacidiniai vaistai taip pat gali būti naudingas. Kėlimo iš lovos galvą gali sumažinti nugaros srautas rūgštį į stemplę, kuri sukelia uždegimą ir rėmuo. Vengti kofeino ir cigarečių rūkymas taip pat padeda.

Užkietėjimas, cramping, ir viduriavimas, kartais sukelia bakterijos, kurios gali būti gydomi tetraciklino ar eritromicino. Tyrimai parodė, kad eritromicinas taip pat galėtų būti naudojamas. Padidėjęs skysčių ir skaidulų suvartojimą yra geros bendros priemonės.

Sudirgusios, niežtintis odos sausumas gali būti padėjo emolientus pvz Lubriderm, Eucerin, Krepšys balzamas histamino 2 blokatoriais, ar trazodonas (Desyrel.).

Telangiectasias, pvz ant veido, gali būti gydomi vietos lazerio terapija. Saulės poveikio, turėtų būti maksimaliai sumažintas, kadangi ji gali pablogėti telangiectasias.

Maždaug 10% pacientų su CREST variantas plėtoti padidėjusį spaudimą kraujagyslėse į plaučius (plaučių hipertenzija,). Neįprastai padidėjęs kraujospūdis arterijose tiekti į plaučius dažnai gydomi kalcio antagonistas vaistus, pvz nifedipino (Procardia.), ir kraują skystinančius vaistus (antikoaguliantais). Daugiau sunkus plaučių hipertenzija gali būti padėjo nuolat infuzijos į veną arba inhaliacijos prostaciklino (Iloprosto). Vartoti per burną, bosentano (Tracleer), Taip pat yra gydyti plaučių hipertenzija. Papildomai, sildenafilio (Viagra) ir tadalafilio (Cialis) buvo FDA gydyti plaučių hipertenzija.

Be, vaistai yra naudojami siekiant slopinti pernelyg aktyvus imuninės sistemos, kuri, atrodo, savaime sukelia liga organų. Vaistai naudojamos šiam tikslui įtraukti penicilaminu, azatioprino (Imuran., Azasan), ir metotreksato (Rheumatrex, Trexall). Naujausi tyrimai parodė, kad mažos dozės penicilaminu (Priklauso nuo, Cuprimine) (125 mg kas antrą dieną) yra toks pat veiksmingas kaip anksčiau didelių dozių penicilaminu, mažiau toksiškumo. Sunkios plaučių uždegimas (alveolitas) gali reikalauti, kad imuninės sistemos slopinimo kartu su ciklofosfamidu (Cytoxan) kartu su prednizonu (Deltasone., Prieš Skystas). Optimalus gydymo sklerodermija plaučių liga yra aktyvių mokslinių tyrimų srityje. Kamieninių ląstelių transplantacija yra tiriamos kaip galimas variantas.

Nr vaistų buvo nustatyta, kad visuotinai galioja visiems pacientams, sergantiems sklerodermija. Iš kiekvieno paciento, liga gali būti lengvas ir nereikalauja gydymo. Kai, liga yra nuniokodamas ir negailestingai.