Medicina


Kas yra Sjögreno sindromo simptomai ir požymiai?

Simptomai Sjögreno sindromas gali apimti liaukos, kaip nurodyta pirmiau, tačiau taip pat yra galimas pasekmes ligos įtraukiant kitus kūno organus (extraglandular apraiškas).

Kai ašara liauka (ašarų liaukos) yra uždegimas nuo Sjögreno, dėl akių sausumo galima palaipsniui sukelti akių dirginimas, sumažėjo ašarų gamyba, a “rupus” sensacija, infekcija, ir rimtas dilimui akies kupolas (ragena). Akių sausumas, gali sukelti infekcijas akis. Turėti akių sausumas sąlyga yra mediciniškai vadinama xerophthalmia.

Uždegimas, seilių liaukų, gali sukelti burnos sausumas, rijimo sunkumų, dantų ėduonis, ertmių, dantenų ligos, burnos opos ir patinimas, ir akmenys ir / arba infekcija paausiniai liaukos viduje užpakalis. Sausas lūpas dažnai lydi burnos sausumas. Burnos džiūvimas yra mediciniškai vadinama burnos sausumas.

Kiti liaukos, kurios gali tapti uždegimas, nors rečiau, į Sjögreno sindromas apima tuos, kurie iš kvėpavimo takų gleivinės (todėl plaučių infekcijos) ir makšties (kartais sukelia skausmą lytinių santykių metu ar pasikartojanti makšties infekcija).

Extraglandular (už liaukos) problemų Sjögreno sindromas apima sąnarių skausmas ar uždegimas (artritas), Raynaud fenomenas, plaučių uždegimas, limfmazgių plėtra, ir inkstų, nervų, ir raumenų ligos. Retais rimtų komplikacija Sjögreno sindromas yra uždegimas kraujagyslės (vaskulitas), kuris gali pakenkti organizmui, kad yra pateikta šių laivų audinių.

Dažna liga, kad kartais susijęs su Sjögreno sindromas yra autoimuninės tiroiditas (Hashimoto tiroiditas), kuris gali sukelti nenormali skydliaukės hormono kiekis aptiktas skydliaukės kraujo tyrimus. Rėmuo ir rijimo sutrikimai gali atsirasti dėl gastroezofaginio refliukso ligos (GERL), kitos bendros būklės, susijusios su Sjögreno sindromas. Reta liga, kuri yra nedažnai, susijusios su Sjögreno sindromas yra pagrindinis tulžies cirozė, autoimuninės ligos, kepenų, kuris veda į randus, kepenų audinio. Nedidelė dalis pacientų su Sjögreno sindromas sukurti vėžio limfmazgių (limfoma). Ši komplikacija išsivysto tik po daugelio metų su liga. Neįprastos limfmazgių patinimas turėtų būti pranešama gydytojas.