Medicina


Kaip Sjögreno sindromas diagnozuotas?

Iš Sjögreno sindromas diagnozė apima aptikti sausumas, akių ir burnos funkcijos. Akių sausumas, gali būti nustatomas gydytojo kabinete atliekant bandymus akies gebėjimą šlapias mažas bandymai popieriaus juostelių, kurioms įforminta vokų (Schirmer bandymą naudojant Schirmer ašara bandymo juostelės). Sudėtingesnės tikrinimas gali būti atliekamas akių specialistą (oftalmologo).

Seilių liaukos gali tapti didesnių ir sukietėja ar tampa švelnus. Seilių liaukų uždegimas, galima nustatyti radiologinių branduolinės medicinos seilių nuskaito. Taip pat, sumažėjo gebėjimas seilių liaukų gamina seilių gali būti matuojamas su seilių srauto bandymai. Diagnozė yra tvirtai remia nenormalus išvados seilių liaukų audinio biopsiją.

Apatinės lūpos liaukos dažnai naudojamas siekiant gauti biopsijos mėginio seilių liaukų audinio iš Sjögreno sindromas diagnostika. Apatinės lūpos seilių liaukų biopsijos procedūra yra atliekama taikant vietinę nejautrą su gydytojo priėmimo maža pjūvis vidinėje dalyje yra apatiniame lūpos atskleisti ir pašalinti iš mažytė seilių liaukų mėginys per.

Pacientai, sergantys Sjögreno sindromas paprastai pagamina papildomų įvairiais antikūnais prieš organizmo audinius (autoantikūnų). Tai gali būti aptikta per kraujo tyrimus ir įtraukti Antinukleariniai antikūnai (PRADŽIA), kurių yra beveik visi pacientai. Tipiškos antikūnai, kurie randami daugelyje, bet ne visiems ligoniams, yra SS-ir SS-B antikūnų (Sjögreno sindromas ir B antikūnų), reumatoidinio faktoriaus, skydliaukės antikūnų, ir kiti. Sumažėjęs raudonųjų kraujo kūnelių (anemija) ir nenormalūs kraujo lygį žymeklių uždegimas (nusėdimo greitis) yra vertinami.