Medicina


Kokie ligos simptomai ir požymiai, raudonoji?

Žmonės, sergantys SRV gali kurti įvairias kombinacijas simptomų ir organų dalyvavimo. Dažni skundai ir simptomai: nuovargis, nedidelis karščiavimas, apetito praradimas, raumenų skausmai, artritas, opa, burnos ir nosies, veido bėrimas (“drugelis bėrimas”), neįprastas jautrumas saulės šviesai (šviesai), uždegimas pamušalas, kad aplink plaučius (pleuritas) ir širdies (perikarditas), ir prastos apyvartą į pirštus ir kojų pirštus nuo šalčio poveikio (Raynaud fenomenas). Komplikacijos organų dalyvavimas gali lemti tolesnį simptomų, kurie priklauso nuo pažeisti organai ir ligos sunkumas.

Odos apraiškos dažniau vilklige, o kartais gali sukelti randus. Be disko formos vilklige, tik oda yra paprastai dalyvauja. Odos bėrimas disko formos raudonoji dažnai randamas ant veido ir galvos odos. Jis paprastai yra raudonos spalvos ir gali būti keliamas sienų. Disko formos lupus bėrimas paprastai yra neskausminga ir nėra niežulys, bet randai gali sukelti nuolatinę plaukų slinkimas (alopecija). Laikui bėgant, 5%-10% tų su disko formos raudonoji gali išsivystyti SRV.

Daugiau nei pusė su SRV žmonių plėtoti būdingą raudoną, butas veido bėrimas savo nosies. Dėl savo formos, ji dažnai minima kaip “drugelis bėrimas” SRV. Išbėrimas yra neskausminga ir nėra niežulys. Veido bėrimas, kartu su uždegimą kitų organų, galima nusodinti arba pablogino saulės spindulių poveikio, būklė, vadinama šviesai. Tai šviesai, galima pridėti pablogėjimas uždegimas po visą kūną, vadinamas “išlyginimu” ligos.

Paprastai, su gydymu, šis išbėrimas gali išgydyti be nuolatinės blizn.

Dauguma žmonių su SRV plėtos artrito metu apie savo ligą, kursas. Artritas SRV paprastai apima patinimas, skausmas, sustingimas, ir net deformacija mažų sąnarių, rankų, riešų, ir kojas. Kartais, SRV artritas gali imituoti, kad reumatoidiniu artritu (kitos autoimuninės ligos).

Daugiau rimtų organų dalyvavimas uždegimas pasireiškia smegenų, kepenys, ir inkstus. Baltųjų kraujo ląstelių ir kraujo krešėjimo faktoriai taip pat gali būti būdingas sumažėjo SRV, žinomas kaip leukopenija (leukopenija) ir trombocitopenija, atitinkamai. Leukopenija gali padidinti infekcijos ir trombocitopenija riziką gali didinti kraujavimo riziką.

Uždegimas, raumenų (miozitas) gali sukelti raumenų skausmas ir silpnumas. Tai gali lemti padidėjusi raumenų fermento kiekis kraujyje.

Kraujagyslių uždegimas (vaskulitas) kad tiekimo deguonies į audinius, gali sukelti izoliuotas žalą nervų, odos, arba vidaus organų. Kraujagyslės sudaro arterijas, kad praeiti deguonies prisotintu krauju bei kūno gyslomis audinių, kad grįžti deguonies nusodrintojo kraujas iš audinių į plaučius. Vaskulitas būdingas uždegimas su žalos įvairių kraujagyslių sieneles. Žala blokuoja kraujotaką per laivų ir gali sukelti žalą audinių, kurie yra tiekiami su deguonimi šių laivų.

Uždegimas, plaučių antdėklo (pleuritas) ir iš širdies (perikarditas) gali sukelti aštrus krūtinės skausmas. Krūtinės skausmas ir yra apsunkinama kosulys, gilus kvėpavimas, ir tam tikrų pakeitimų, kūno padėtį. Širdies raumens pati retai gali paburkimu (carditis). Taip pat buvo nustatyta, kad jaunos moterys, sergantys SRV yra žymiai padidėjusi rizika širdies priepuolius dėl vainikinių arterijų liga.

Inkstų uždegimas SRV gali įvykti nuotėkis baltymų su šlapimu, skysčių susilaikymas, aukštas kraujospūdis, ir net inkstų nepakankamumas. Tai gali lemti tolesnį nuovargį ir kojų patinimas ir kojos. Sergantiems inkstų nepakankamumu, mašinos reikia išvalyti susikaupusių atliekų produktai kraujo procesas, vadinamas dializės.

Dalyvavimas smegenyse gali sukelti asmenybės pokyčiai, maniau sutrikimai (psichozė), traukuliai, ir net koma. Žala nervai gali sukelti tirpimas, dilgčiojimas, ir silpnumu, dalyvaujančių kūno dalių ar galūnių. Smegenų dalyvavimas yra vadinama vilklige Cerebritis.

Daugelis žmonių su SRV patirtis plaukų slinkimas (alopecija). Dažnai, tai įvyksta tuo pačiu metu su savo ligos aktyvumo padidėjimas. Plaukų slinkimas gali būti nevienoda arba difuzinio ir atrodo, kad daugiau kaip plaukų išretėjimas.

Kai kurie sergantys SRV žmonės Raynaud fenomenas. Ši sąlyga, kraujo pritekėjimas į pirštus ir / arba kojų tampa pažeista išsiskyrimą šaltas, sukelia blanširuoti, balkšvų ir / arba melsva spalva, ir skausmas ir tirpimas veikiami rankų ir kojų pirštų.