Medicina


Kas yra bendras siekis?

Bendras siekis yra procedūra, pagal kurią sterilią adatą ir švirkštą naudojami nutekėjimo skystis iš bendrų. Bendra siekis paprastai yra atliekami taip, kaip įstaiga procedūrą, arba hospitalizuotų ligonių lovos. Bendra aspiracija yra mediciniškai vadinama arthrocentesis.

Kas yra bendras siekis tikslas?

Bendra siekis yra naudojamas siekiant gauti bendrą skysčių tyrimui laboratorijoje. Analizė bendrą skysčių galėtų padėti nustatyti priežastis sąnarių patinimas ar artrito, pvz infekcija, podagra, ir reumatoidiniu liga. Bendra skystis gali būti patikrintas leukocitų skaičius, kristalai, baltymų, gliukozė, taip pat kultūringas aptikti infekciją. Kiekviena iš šių laboratorinių rodmenų gali būti naudinga apibrėžiant tam tikros formos artritu sukelti.

Bendra siekis taip pat gali būti naudingas mažinant sąnarių patinimas ir skausmas. Išimti bendrą skysčių, kad yra uždegimas taip pat gali pašalinti baltųjų kraujo ląstelių viduje, kurie yra šaltinių fermentams, kurie gali būti žalingos į bendrą. Retkarčiais, kortizono vaistai yra švirkščiamas į bendrą per bendrą siekį, kad greitai sumažinti sąnarių uždegimas ir dar labiau sumažinti simptomus.

Kaip bendras siekis atlikti?

Per bendrą odos yra sterilizuojama, naudojant skystų, paprastai jodo tirpalo (Betadine). Vietinis anestetikas yra naudojamas bendras plotas; arba injekcija, aktualūs skysčio užšalimo, arba abu. Su švirkštu adata įtraukiamas per bendrą skysčių išsiurbimas atgal (įsiurbimu) į švirkštą. Dėl tam tikrų sąlygų,, Gydytojas taip pat sušvirkšti vaistus į po skysčių pašalinimas bendros. To adata ir Juostiniai Pagalba arba padažas yra tepamas ant įvažiavimo.

Kokios yra komplikacijos bendras siekis?

Komplikacijos bendras siekis yra nedažni. Galimos komplikacijos yra vietos kraujosruvos, nedidelis kraujavimas į bendrą, ir praradimo pigmento odoje, kuris buvo įrašytas į adatą. Retai, bet sunki komplikacija bendros siekis yra infekcija bendras (sepsinis artritas).

Jei kortizono susijusios vaistų (kortikosteroidais) yra švirkščiamas į bendrą, papildomas nedažni komplikacijos yra uždegimas sąnaryje, gydymo vaistais rezultatas išryškėja, susitraukimas (atrofija) ar nuostolių pigmentas oda injekcijos vietoje, padidėjusi gliukozės koncentracija kraujyje (pasunkėjęs diabetas diabetas), ir pasunkėti nesieja infekcija kūno vietoje. Jei daugkartinės injekcijos su kortikosteroidais yra per daug dažnai, būtų galima plėtoti sisteminį šalutinį poveikį (šalutinį poveikį visame organizme), tokių kaip svorio augimas, papurtęs veidas, o kamieno, ir nesunkiai atsirandančias kraujosruvas.