Medicina


Chirurginės galimybės su įvairių sąnarių, rankų ir riešų

Rankiniai sąnario endoprotezavimo operacijos galimybes skiriasi priklausomai nuo konkrečių bendrų(su) dalyvauti.

1. DIP bendras (bendras arčiausiai pirštų galiukų): Šis bendras nėra gera kandidatė sąnario endoprotezavimo. Kaulai yra labai mažos ir nelaikykite implantas labai gerai. Geriausias gydymo būdas pažangių artritas šiuo sąnario sintezės. Rankiniai funkcija veikia tik minimaliai pažeistas trūksta judesio metu šios bendros po sintezės tvarka, o skausmas yra atleidžiamas.

2. PIP bendras (Antrasis bendras iš piršto): Sąnarius pakeičiantys paprastai atliekama PIP bendras. Rankų funkcija, ypač galia suvokti, gali trukdyti sintezės šios bendros. Mažų ir žiedas pirštai geriausi kandidatai sąnario pakeitimo, nes jie yra svarbiausia galia suvokti. Smilius nėra gera kandidatė PIP sąnario endoprotezavimo, kaip ji turi išlaikyti šoną jėgas, kurios kartu judesius, tokius kaip pagrindiniai tekinimo ir bauda manipuliavimo objektų. Šios jėgos sukelia viršija stresas dėl bendro implantas ir gali sukelti ankstyvą implantas lūžimo.

Ten buvo daug klaidingų (protezinis) sąnarių skirtos PIP sąnario endoprotezavimo, bet tik viena išlaikė laiko išbandymą. Tik nonexperimental PIP sąnario pakeitimo yra silikono interpositional endoprotezavimas. Šie sąnariai yra pagaminti iš silikoninės gumos ir lanksti lankstu viduryje ir stiebai galuose, kurie įterpti į kaulų velenas, suteikia stabilumo. Dažniausiai naudojami silikono jungtimi implantai yra vadinami Swanson implantas ir Sutter implantas.

Geriausius rezultatus su PIP sąnario pakeitimo yra pacientams, sergantiems reumatoidiniu artritu ir vyresni, mažesnės veiklos pacientų.

3. MCP bendras (trečiųjų bendras iš piršto): Osteoartritas retai pasireiškia MCP sąnariai. Dažniausiai reikia sąnario endoprotezavimo šio sąnario naikinimo nuo reumatoidinio artrito. Silikoninės sąnario endoprotezavimo dėl DIG bendras buvo naudojamas nuo 1960 m. ir davė puikių ilgalaikių rezultatų.

4. Thumb bazinio bendras (kai nykščio atitinka riešo): Ši bendra yra labai dideli, pabrėžia su įprastine veikla. Pajėgų jaučiamas ir nykščio galiukas yra dauginamos 12 kartų savo poveikiu nykščio bazė, Taigi linkusiems šią bendrą nešioti. Artritas šios bendros yra labai dažnas, ypač moterimis, ir dažnai reikalauja sąnario endoprotezavimo. Pastangos silikono pakeisti šią bendrą nebuvo toks sėkmingas, kaip tikėtasi, nes implantas nepakankamumo ir kaulų destrukciją. Taip, Dažniausiai sąnario pakeitimo tvarka nykščio pagrindo yra padaryta su natūralių medžiagų. Ši procedūra yra vadinama raiščių rekonstrukciją sausgyslės Tarpininkavimas tvarka (LRTI). Ši procedūra naudoja paties paciento sausgyslių stabilizuoti nykščiu ir vėl iškyla bendros. LRTI suteikia stabilumą ir skausmo. Ilgalaikiai rezultatai buvo puikios. Tai taip pat buvo vadinamas sausgyslės sąrašą arba “ančiuvis” procedūrą, nes sausgyslė naudojama riesta sudaryti naują bendrą pagalvėlė.

5. Riešo sąnario: Dauguma pacientų, su riešo artritas yra geriausia gydyti chirurgijos bendrą valymo ar fusion, o ne sąnario endoprotezavimo. Dauguma riešo sąnario protezų rinkoje šiuo metu tiriamieji ir naudoti labai mažo aktyvumo sergančių osteoartritu ar reumatoidiniu artritu.

Santrauka

Artritu plaštakos ir riešo yra labai dažnas ir sudėtinga problema, su daugeliu nonsurgical ir chirurginio gydymo galimybės. Sprendžiant, kuri alternatyva yra geriausia gali reikalauti, kad pirminės gydytojo įgūdžių, artrito specialistas (reumatologo), ir / ar ortopedijos chirurgas.