Medicina


Kas yra artroskopija?

Artroskopija yra chirurginė procedūra, pagal kurią vidaus struktūra bendras nagrinėjamas diagnozės ir / arba gydymas, naudojant vamzdelį panašus peržiūrintys instrumentu, vadinamu artroskopą. Artroskopija buvo populiarinamas 1960 m. ir dabar yra įprastas visame pasaulyje. Paprastai, ji yra vykdoma pagal ortopedijos chirurgai į ambulatorinio gydymo. Kai atliekamos ambulatorinėmis sąlygomis, pacientams paprastai gali grįžti namo po procedūros.

Iš artroskopija metodas apima įterpimo artroskopą, mažas mėgintuvėlis, kuriame yra optinės skaidulos ir objektyvai, per maža pjūviai per odą į bendrą turi būti tikrinami. Artroskopą yra prijungtas prie vaizdo kameros ir atsižvelgdami į bendrą interjerą matyti televizijos monitorius. Iš artroskopą dydis priklauso nuo bendros dydis tiriamos. Pavyzdžiui, kelio yra nagrinėjamas artroskopą, kuri yra maždaug 5 milimetrų skersmens. Yra arthroscopes kaip mažas 0.5 milimetrų skersmens išnagrinėti mažųjų sąnarių, pavyzdžiui, riešą.

Jei procedūros atliekamos papildomai išnagrinėti bendrą su artroskopą, tai vadinama artroskopinės operacijos. Yra procedūrų skaičių, kad yra daroma šiuo būdu. Jeigu procedūrą galima padaryti arthroscopically vietoj tradicinės chirurgijos metodus, ji paprastai sukelia mažiau audinių traumos, sukeliama mažiau skausmo, ir gali skatinti sparčiau atkurti.

Už ką ligas ar sąlygas, yra artroskopija laikoma?

Artroskopija gali būti naudingi diagnozuojant ir gydant daugelį Neuždegiminės, uždegimo, ir infekcinės tipų artritas, taip pat įvairių traumų per bendrą.

Neuždegiminės degeneracinių artritas, arba osteoartrito, gali būti vertinamas naudojant artroskopą kaip susinervinęs ir nereguliarus kremzlių. Neseniai, izoliuotiems kremzlės susidėvėjimo jaunesnių pacientų, remontas crevasses į kremzlę, naudojant “pasta” iš paties paciento kremzlės ląstelių išaugintos ir išauginti laboratorijoje, turėjo būti atliktas naudojant artroskopą.

Be uždegiminis artritas, tokiomis kaip reumatoidinis artritas, Kai kuriems pacientams su izoliuota lėtinis sąnarių patinimas, kartais gali pasinaudoti pagal artroskopinės pašalinus uždegimo bendrą audinio (synovectomy). Audinio pamušalas bendras (sinovijoje) gali būti biopsied ir tiriamas mikroskopu nustatyti uždegimo priežastis ir atrasti infekcijos, tokios kaip tuberkuliozė. Artroskopija gali suteikti daugiau informacijos situacijose, kurios negali būti diagnozuota tiesiog Aspiracinės (panaikinimo skystis su adata) ir analizuojant bendrą skysčių.

Bendrojo sąnarių ligos, dėl kurių artroskopija yra laikomas apimti kremzlės ašaros (meniskas ašaros), raiščių įtampa ir ašaros, ir kremzlių pablogėjimo po kelio girnelė (girnelė). Artroskopija yra visuotinai naudojamas kelių ir pečių vertinimą, bet taip pat gali būti naudojama tirti ir gydyti sąlygos riešo, kulkšnių, ir alkūnės.

Pagaliau, laisvas audinių, tokių kaip traškučiai, kaulų ar kremzlių, ar pašalinių objektų, tokios kaip augalų erškėčių, kad tapti pateiktas per bendrus gali būti pašalinta su artroskopija.