Medicina


Hemodializė, inkstų nepakankamumo gydymas

Įvadas į hemodializės

Hemodializė yra labiausiai paplitęs metodas, naudojamas gydyti pažangios ir nuolat inkstų nepakankamumas. Nuo 1960, kai hemodializė pirmą kartą tapo praktinių gydymas inkstų nepakankamumas, mes sužinojome daug apie tai, kaip padaryti hemodializės procedūros veiksmingumą ir sumažinti šalutinį poveikį,. Pastaraisiais metais, daugiau kompaktiškas ir paprasčiau dializės mašinos padarė namuose dializė patrauklią.

Bet net ir su geriau procedūrų ir įrangos, hemodializė vis dar sudėtinga ir nepatogu terapijos, kuri reikalauja koordinuotų pastangų iš jūsų visa sveikatos priežiūros komandos, įskaitant jūsų nephrologist, dializės slaugytoja, dializė technikas, dietologas, ir socialinio darbuotojo. Svarbiausia, kad jūsų sveikatos priežiūros komandos yra Jums ir Jūsų šeimai. Mokantis apie gydymą, Jūs galite dirbti su savo sveikatos priežiūros komanda suteikti sau geriausią rezultatą, ir jūs galite būti visiškai, aktyvaus gyvenimo.

kai jūsų inkstai nesugeba

Sveiki inkstai valyti kraujo, pašalinant skysčio perteklių, mineralų, ir atliekos. Jie taip pat hormonus, kurie palaiko jūsų kaulai stiprūs ir kraujyje sveikiems. Kai jūsų inkstai nesugeba, kenksmingų atliekų kaupiasi kūno, Jūsų kraujo spaudimas gali pakilti, ir jūsų kūnas gali išlaikyti skysčio perteklių ir nepakankamai raudonųjų kraujo ląstelių. Kai tai vyksta, jums reikia gydymo, kad pakeistų savo nepavyko inkstų darbą.

kaip hemodializė veikia

Hemodializuojamų, kraujyje yra leidžiama srautas, kelias uncijas metu, per specialų filtrą, kuris pašalina atliekas ir papildomus skysčius. Švarus kraujas yra, tada grįžo į savo kūną. Šalinama kenksmingų atliekų ir papildomai druskos ir skysčių padeda kontroliuoti kraujo spaudimą ir išlaikyti tinkamą pusiausvyrą tarp cheminių medžiagų, kaip kalio ir natrio Jūsų organizme.

Vienas iš didžiausių pritaikomųjų turite padaryti, kai pradėsite hemodializės procedūros yra šios griežtą grafiką. Dauguma pacientų, eikite į kliniką-dializė centras-tris kartus per savaitę 3 į 5 ar daugiau valandų kiekvieno apsilankymo metu. Pavyzdžiui, jums gali būti ant pirmadienis-trečiadienis-penktadienis grafiką arba antradienis-ketvirtadienis-šeštadienis tvarkaraštis. Galite būti paprašyta pasirinkti ryte, popietė, arba vakare pamainą, priklausomai nuo prieinamumo ir gebėjimus dializė vienetas. Jūsų dializės centras bus paaiškinti savo galimybes tvarkaraščių reguliariai gydymo.

Mokslininkai tiria, ar trumpesnį dienos sesija, ar ilgiau sesija atliekama naktį, o pacientas miega, daugiau veiksmingi šalinant atliekas. Naujesni dializės mašinos padaryti šias alternatyvas daugiau praktinės su namų dializė. Bet federalinė vyriausybė dar nenustatė politika mokėti už daugiau kaip tris hemodializė kartus per savaitę.

Keletas centruose visoje šalyje mokyti žmones, kaip atlikti savo hemodializės procedūros namuose. Šeimos nariui ar draugui, kuris bus jūsų pagalbininkas, taip pat turi imtis mokymo, kuris paprastai trunka ne mažiau kaip 4 į 6 savaites. Pradžia dializė suteikia jums daugiau lankstumo savo dializė tvarkaraštis. Su namų hemodializė, kiekvieno posėdžio laikas ir sesijų skaičius per savaitę, gali skirtis, bet jūs turite palaikyti reguliarų grafiką, suteikiant sau dializės procedūros taip dažnai, kaip jūs juos gauti dializės vienetas.