Medicina


Kas yra Aspergerio sindromas?

Aspergerio sindromas, taip pat žinomas kaip Aspergerio sutrikimas arba Aspergerio sindromas yra vienas iš neurologinio vystymosi sutrikimai, kurie daro įtaką asmens elgesiui grupė, naudoti kalbos ir komunikacijos, ir modelio socialinės sąveikos. Aspergerio sutrikimas apibūdinamas kaip viena iš autizmo spektro sutrikimus (kuri taip pat apima autizmo sutrikimas, Teisė sutrikimas, vaikystės disintegrative sutrikimas, ir visur raidos sutrikimas-kitaip neapibrėžtos [PDD-NOS]), nors Aspergerio sindromas yra laikomas ne švelnesnę, arba didesnės veikimą, įvairių šio spektro. Yra dar keletas, ar Aspergerio sindromas, turėtų būti laikomas atskira klinikinė subjektas arba tiesiog ginčas yra aukštos funkcionavimo formos autizmas. Žmonės su Aspergerio sindromą normalus didesnis nei vidutinis intelekto, bet dažniausiai iškyla sunkumų su socialinės sąveikos ir dažnai visur, sugeria interesus specialios temos.

Aspergerio sindromas yra pavadintas dr. Hanso Aspergerio, Austrijos pediatras, kuris pirmasis aprašė būklė 1944. Dr. Aspergerio aprašyti keturi berniukai, kurie parodė, “empatijos trūkumas, mažai sugebėjimas sudaryti draugystes, vienpusis pokalbį, intensyvi absorbcijos ypatingos svarbos, ir gremėzdiškų judėjimą.” Dėl savo obsesinis interesus ir žinias apie konkrečius dalykus, jis pavadino berniukai “mažai profesoriai.” Amerikos psichiatrų asociacija (IKS) pripažintas Aspergerio sutrikimo konkretus subjektas ir paskelbti diagnostikos kriterijus diagnostikos ir statistikos vadove psichikos sutrikimai-IV (DSM-IV) į 1994. Neseniai, reikšmingas po svarstymo rekomenduojama IKS “subsuming” Asperger sutrikimas į Autizmas spektro sutrikimai už kitą leidimas DSM-V, Tačiau ten buvo reikšmingas akademinės diskusijos dėl šio sprendimo, ir kadangi šis leidimas nėra tikimasi, bus patvirtintas ir paskelbtas iki 2013, ten bus dar daugiau diskusijų tuo klausimu.

Šiandien, daugelis šios srities ekspertais streso ypatingomis dovanomis ir teigiamų aspektų Aspergerio sindromas ir laiko jį atstovauti skirtingas, bet nebūtinai su trūkumais, mąstymo būdas. Teigiamas savybes žmonės su Aspergerio sindromas buvo aprašyta kaip naudingas daugeliu profesijų ir įtraukti:

* padidėjo gebėjimas sutelkti dėmesį į detales,

* gebėjimą atkakliai konkrečius interesus, be nesivadovaudamas kiti’ nuomones,

* gebėjimas dirbti savarankiškai,

* raštų pripažinimo, kad gali būti nepasiekti, kiti,

* intensyvumas, ir

* originalus mąstymas.

Dr. Temple Grandin, pažymėti inžinierius, autorius, ir profesorius, kurie kenčia nuo Aspergerio liga mano, kad jos būklė buvo savo profesinį gyvenimą turtas.

Nors Aspergerio sindromas diagnozę nėra įmanoma be tiesioginių bandymų ir stebėti atskirų, buvo pasiūlyta kai kurių autorių, kad daugelis sėkmingų istorinių asmenybių galėjo Aspergerio sindromas, įskaitant Mocartas, Albert Einstein, Benjamin Franklin, Thomas Jefferson, ir Marie Curie. Žinoma, galutinę diagnozę apie istorines asmenybes su Aspergerio sindromas yra neįmanoma, ir daugelis tų požymių eksponuojami žmonių su Aspergerio sindromas taip pat gali atsirasti dėl intelektinės talentingumas ar net dėmesio deficito sutrikimas (ĮDĖTI).