Medicina


Kokie požymiai ir simptomai Aspergerio sindromas?

Socialinės-elgesio simptomai gali prasidėti anksčiau kaip kūdikystėje. Charakteristika skirtumai vertinti socialinį vystymąsi, tačiau šie pokyčiai yra sunku nustatyti ir vaikams, ir gali būti priskirta kitai būklę arba nėra suvokiamas kaip neįprastas. Dauguma atvejų Aspergerio sindromas yra identifikuojami, kai vaikas yra mokyklinio amžiaus ar vyresnis; tyrimai parodė vidutinį amžių, diagnostika 11 metų. Kai kurie simptomai, kurie gali būti pateikti yra:

* trūksta socialinio sąmoningumo;

* nesidomėjimas Bendravimas / susirasti draugų;

* sunkiau ir išlaikyti draugystę;

* nesugebėjimas daryti išvadą, jog mintys, jausmai, ar emocijas kitų;

* arba žvelgdamas per įdėmiai ar išvengti kontakto su akimis;

* trūksta keičiasi veido išraiška, arba naudoti perdėtus veido išraiškos;

* nepakanka naudoti, arba suprasti gestų;

* nesilaikoma tarpasmeniniai ribas;

* neįprastai jautri garsų, liesti, kvapus, skonis, arba vaizdo dirgiklius;

* nelankstumo ir per laikytis ar priklausomybė nuo rutinos; ir

* stereotipus ir pasikartojantys motorinių modelius, pavyzdžiui, rankų mojavimas arba rankos garbanojimo.

Kita savybė, kuria pasižymi Aspergerio sindromas yra perseverative ir obsesinis interesų buvimo specialios temos (pavyzdžiui, automobilių ar traukinių, ar net daugiau siauras tokias temas, kaip dulkių siurbliai), kurios gali būti mažai domina kiti.

* Šie interesai yra nepaprastai pasikartojantis ir intensyvi, lyginant su kitų vaikų interesus.

* Specialiosios ar siauras interesų lieka vaiko interesus ir pokalbis dėmesys nepaisant pastangų nukreipti vaiko dėmesį.

Kalbos vystymasis vaikams su Aspergerio sindromas paprastai normalus, skirtingai nuo kitų autizmo sąlygos. Vaikai su Aspergerio sindromą normalus balai testai kalbos funkcija dalyvauja žodynas, sintaksė, ir gramatikos. Iš tikrųjų, kai kurie ekspertai mano, kad normalus kalbos vystymosi buvimas atskirti Aspergerio sindromas iš aukštos veikimo autizmas. Tačiau, naudojimo ar taikymo kalbos įgūdžius pakeisti žmonių su Aspergerio sindromas:

* Jų kalboje gali būti neorganizuotas arba nesusiję su diskusija, arba jie gali sutelkti per daug įdėmiai jų apibrėžtos zonos palūkanų (žr. pirmiau) pokalbiuose.

* Pokyčiai balsas ir kalbėjimas (pavyzdžiui, kalbate per garsiai arba labai, naudojant nekintamų tonas, garsiai pikis, kalbate per greitai ar per lėtai) taip pat galima vertinti.

* Kalba gali būti aiškinama pažodžiui, ir gali kilti sunkumų su vertimu žodžiu kalbą konkrečiame kontekste.

* Yra sunkumų, su subtiliu naudoti kalbą, pvz ironijos ar sarkazmo.

Mokyklos, vaikai su Aspergerio sindromas yra linkę pranokti su atmintinai mokytis dažnai reikia anksti klasių. Kaip jie senės, jie gali turėti daugiau problemų mokykloje dėl to, kad skaitymo ir rašto užduočių pobūdis. Specialiojo ugdymo paramos kartais, bet ne visada, būtina.

Kartais, žmonių su Aspergerio sutrikimas yra kitų susijusių psichiatrijos sąlygų arba gali parodyti elgesį, kuris yra būdingas kitiems sąlygos. Kai kurie bendri susijusias sąlygas įtraukti šiuos (tačiau šie ne visada):

* Dėmesio deficito hiperaktyvumo sutrikimas (ADHD)

* Nerimas sutrikimas

* Opozicinio neklusnumo sutrikimas ar kitų griaunamojo elgesio sutrikimai

* Depresija ar kitomis nuotaikos sutrikimai