Medicina


Kaip Aspergerio sindromas diagnozuotas?

Diagnozė yra grindžiama interviu ir stebėjimo atskirų kartu su interviu apie jo / jos šeimos narius bei kartais mokytojus arba konsultantai. Diagnostikos ir statistikos vadove psichikos sutrikimai, 4oji. Leidimas, žinomas kaip DSM-IV, skelbia Amerikos psichiatrų asociacija ir apima diagnostikos kriterijai visų pripažintų psichikos sutrikimai.

DSM-IV turi specifinių diagnostikos kriterijų Aspergerio sindromas (žr. toliau). Tačiau, peržiūrėti DSM-IV šiuo metu vyksta, su 5-asis leidimas (DSM-V) planuojama paskelbti 2013. Pagal gairių projektą, kad yra svarstomi, Aspergerio sindromas būtų įtrauktos į tą pačią diagnostikos grupės žmonių su autizmo ir visur raidos sutrikimų. Iki naujųjų gairių oficialiai priimtas, diagnostikos gaires nuo 4 leidimas vis dar gyvūnus.

Pagal DSM-IV, šešis diagnostikos kriterijai Aspergerio sindromas yra taip. Individualiai turi būti parodyti:

1. Kokybinė sutrikusi socialinės sąveikos, kaip pasireiškia iš dviejų mažiausiai po:

1. Pažymėti sutrikimų, daugelio nežodinis elgesys, pavyzdžiui, akis į akį žvilgsnis, veido išraiška, kūno laikysena, ir gestai reglamentuoti socialinės sąveikos

2. Jei universitetams nepavyks susikurti tarpusavio santykius reikia išsivystymo lygį

3. Savaiminių stoka siekia pasidalinti malonumą, palūkanų ar pasiekimus su kitų žmonių, (pavyzdžiui, pagal parodyti stoka, pareikšti, arba nurodydamas dominančius objektus prie kitų žmonių)

4. Trūksta socialinės ar emocinės abipusiškumo

2. Ribotas pasikartojantis ir stereotipinį elgesio modelius, interesai ir veikla, kaip pasireiškia pagal bent vieną iš šių:

1. Apimantį dalyką su viena ar daugiau stereotipiškai ir riboto modelius palūkanas, kurios yra neįprastos arba intensyvumas arba dėmesys

2. Matyt nelankstus laikytis konkrečių, nonfunctional kasdienybe arba ritualus

3. Dėl įsišaknijusių ir pasikartojantys motorinių manieros (pavyzdžiui, ranka arba pirštu mojuoti arba sukimo, arba sudėtingas viso kūno judesiai)

4. Patvarūs užsiėmimo dalys objektai

3. Sutrikimas sukelia kliniškai reikšmingo sutrikimų, socialinės, darbuotojų, arba kitų svarbių sričių funkcionavimą.

4. Nėra kliniškai reikšmingų bendro vėlavimo kalba (pavyzdžiui, Pavieniams žodžiams naudojamas pagal amžių 2 years, bendravimo frazių naudojamas pagal metųų 3 years)

5. Nėra kliniškai reikšmingų vėlavimo pažinimo vystymosi arba pagal amžių tinkamų savigalbos įgūdžius, adaptyvaus elgesio (išskyrus socialinės sąveikos) bei smalsumą apie vaikystėje aplinka.

6. Kriterijai netenkinami už kitą konkrečią plintantis raidos sutrikimas ar šizofrenija.